Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstwa w oparciu o rozwiązanie VMware Workspace ONE

Czy istnieje rozwiązanie dające możliwości zdalnego wdrożenia nowego pracownika wraz ze wszystkimi urządzeniami i aplikacjami? Czy rozwiązanie to mogłoby wyeliminować potrzebę kontaktu z helpdeskiem i przejścia tradycyjnego procesu onboardingu? Czy można  zrobić to wszystko w kilka minut? Tak, tak i tak- przedstawiamy innowacyjne rozwiązanie VMware Workspace ONE ™.

Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstwa w oparciu o rozwiązanie VMware Workspace ONE

VMware Workspace ONE

to platforma, która pozwala administratorom IT centralnie kontrolować urządzenia mobilne użytkowników końcowych oraz hostowane w chmurze wirtualne komputery stacjonarne a także aplikacje z chmury lub rozwiązania on-premise.

Ta cyfrowa platforma przestrzeni roboczej umożliwia pracownikom wykorzystanie wybranej technologii. Dzięki jednokrotnemu logowaniu mogą bezpiecznie uzyskać dostęp do aplikacji internetowych, chmurowych, mobilnych i systemu Windows w jednym ujednoliconym katalogu, pozostając pod kontrolą administratora.

Już teraz mamy możliwość zastąpić sztywne środowisko pracy elastycznym cyfrowym obszarem roboczym. Szybkie i łatwe uruchamianie nowych aplikacji i wdrażanie nowych pracowników nigdy nie było prostsze.

Pakiet VMware Workspace ONE obejmuje ofertę VMware AirWatch do zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa (Enterprise Mobility Management- EMM), oferując platformę dostarczania desktopów w chmurze Horizon Air oraz technologię Identity Manager. Workspace ONE umożliwia działom IT dostarczanie, zarządzanie i zabezpieczanie dostępu użytkowników końcowych do aplikacji firmowych z ich mobilnych obszarów roboczych, w tym urządzeń przenośnych, laptopów i komputerów. Mówiąc żargonem administratorów- zdalne zarządzanie końcówkami.

Zarówno niezabezpieczone aplikacje jak i urządzenia używane w firmach w modelu BYOD spędzają sen  z powiek nie jednemu administratorowi IT. Coraz ciężej jest zachować standardy bezpieczeństwa przy zachowaniu wydajności pracowników. Istniejące rozwiązania koncentrują się jedynie na kontroli dostępu i zabezpieczaniu poszczególnych celów ataku (chmura, sieć, punkty końcowe), nie zapewniając ujednoliconej kontroli dostępu dla wszystkich rodzajów aplikacji i punktów końcowych. W odróżnieniu od innych platform, Workspace ONE łączy zarządzanie tożsamością z możliwościami rozwiązania Enterprise Mobility Management (EMM), ułatwiając organizacjom zapewnianie bezpiecznego dostępu do wszystkich aplikacji i usług biznesowych, a użytkownikom końcowym dostarczając rozwiązanie łatwe w obsłudze.

Identyfikator jednokrotnego logowania Identity Manager zapewnia użytkownikom końcowym samoobsługowy dostęp do swoich aplikacji mobilnych i obsługiwanych w chmurze wirtualnych pulpitów i aplikacji ze smartfonów, tabletów, laptopów lub fizycznych komputerów stacjonarnych. Udoskonalenia AirWatch Unified Endpoint Management™ umożliwią obsługę większej liczby systemów operacyjnych dla punktów końcowych – mobilnych (iOS, Android), stacjonarnych (Windows 10, macOS), specjalizowanych i IoT, upraszczając proces wdrażania i onboardingu użytkowników końcowych.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom klientom będzie dużo łatwiej przekształcać obecne systemy informatyczne w kompleksowe środowiska, obejmujące wszystkie aplikacje, użytkowników i punkty końcowe. Na urządzeniach Apple iOS, Google Android i Microsoft Windows użytkownicy mogą pobrać aplikację Workspace ONE, aby uzyskać dostęp do katalogu zawierającego aplikacje biznesowe. Sklep aplikacji korporacyjnej Workspace ONE używa AirWatch EMM do zapewnienia dostępu do aplikacji mobilnych i Horizon Air do dostarczania zdalnych aplikacji Windows. Workspace ONE obsługuje również aplikacje internetowe i zdalne aplikacje Citrix.

Korzystając z technologii AirWatch i Identity Manager, Workspace ONE sprawdza zgodność urządzeń przed zezwoleniem użytkownikom na dostęp do aplikacji. Administratorzy mogą również włączyć uwierzytelnianie biometryczne lub wieloskładnikowe w celu uzyskania dostępu do aplikacji zawierających zastrzeżone lub inne poufne dane. AirWatch Secure Email Gateway i Content Locker umożliwiają działom IT zarządzanie ustawieniami i uprawnieniami użytkowników w celu zapewnienia bezpiecznego udostępniania danych na urządzeniach mobilnych należących do pracowników.

Workspace ONE zawiera również aplikację e-mail obsługującą większość usług pocztowych i integrującą się z kalendarzem i usługami udostępniania plików, takimi jak Dropbox i Box.

Pakiet VMware Workspace ONE jest następcą w chmurze swojej oferty Workspace Suite, która była dostępna tylko jako instalacja lokalna.

Eksperci Geotechnology chętnie przedstawią możliwości platformy VMware Workspace ONE a także pokażą na żywym organizmie wszystkie jej funkcjonalności.

 

Źródło : https://searchvirtualdesktop.techtarget.com/definition/VMware-Workspace-ONE

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl