Luxriot – aplikacja zarządzanie obrazem

VMS – Video Management System to nic innego jak oprogramowanie, odpowiedzialne za zarządzanie obrazem wyświetlanym z kamer. W dzisiejszej publikacji zaprezentujemy rozwiązania stworzone przez Luxriot.

vms

Luxriot Evo – konwergentny ekosystem VMS

Oprogramowania stworzone przez Luxriot to nie tylko doskonałe systemy umożliwiające zarzadzanie kamerami. Dzięki innowacjom system jest w stanie kompleksowo odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających Klientów. Inteligentne rozwiązania ujednolicające system są w stanie gromadzić obraz video nawet z 100 000 kamer rozmieszczonych w różnych podsystemach i tworzyć archiwum. Ma to znaczny wpływ na ograniczenie kosztów konserwacji, a także zapewnienie wyższego stopnia bezpieczeństwa i szersze możliwości analityczne.

Zdobywając coraz większe doświadczenie oraz zbierając dane statystyczne potrzeb rynku Luxriot stworzyło rozwiązanie – Luxriot Evo. Zespół pracujący nad nowym projektem kierował się nie tylko stale towarzyszącą precyzją i innowacyjnością. To najwyższej jakości odpowiedź na potrzeby klienta, wzbogacona tysiącami projektów, podczas których udało się udoskonalić system. Luxriot Evo to kompletny ekosystem zarządzania obrazem video. Nowoczesna machina wzbogacona o możliwość połączenia wszystkich działań związanych z VMS w jedno. Intuicyjny interfejs, wydajna architektura, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, moduły analityczne i szeroki zakres integracji.

Luxriot Evo

Luxriot Evo został wyposażony w system inteligentnej integracji, dzięki któremu jest w stanie pracować z prawie każdą kamerą, niezależnie od producenta. Posiada szereg zaawansowanych funkcji oraz dodatków, umożliwiających efektywne zarządzanie obrazem video.

Luxriot Evo posiada intuicyjny i przyjazny użytkownikowi interfejs, który w łatwy i przyjemny sposób daje się szybko poznać i jeszcze szybciej nauczyć obsługi. Może być wykorzystywany w rozwiązaniach na dużą skalę dzięki zastosowaniu centralnej hierarchii serwerów, replikacji archiwów oraz innych udogodnień.

Luxriot Evo S – ulepszona wersja VMS

Luxriot Evo S to ulepszona wersja, wyposażona w jeszcze bardziej intuicyjny interfejs, a także lepszą funkcjonalność. Oprócz zaawansowanych funkcji dostępnych w poprzedniej wersji Luxriot Evo S pozwala na użytkowanie systemu w praktycznie każdej rozdzielczości strumienia. Nie ograniczają go również żadne kwestie programowania dla zdalnych połączeń. Dzięki tej wersji jesteśmy w stanie analizować dużą ilość danych oraz zapewnić zwiększony poziom bezpieczeństwa i ochrony przetwarzanych danych. Wyposażony w zaawansowany system menadżera zdarzeń i akcji pozwala uchwycić w kamerze każde zdarzenie i przetwarzać obraz i reakcje w sposób automatyczny. Integracja w oparciu o Webservice jest możliwa praktycznie z każdym innym oprogramowaniem, co umożliwia automatyczne reakcje i działanie natychmiastowe.

Unikatowy system zapisu obrazu pozwoli na rejestrowanie nawet, gdy połączenie sieciowe zostanie utracone z którąkolwiek kamerą. Dane będą wówczas przesłane na serwer w momencie przywrócenia połączenia sieciowego. Pozwala to na pełną świadomość o braku utraty któregokolwiek obrazu zarejestrowanego w tym czasie. Wiąże się to również z powiadomieniami alarmowymi. Każdy alarm zostaje zapisany w zakładce archiwum, do której operator wraca w dowolnej chwili, aby prześledzić zdarzenia. Dodatkowo dzięki integracji z mapami obrazy są lokalizowane, co umożliwia weryfikację wizualną.

Luxriot Evo Global – ekosystem VMS

Luxriot Evo Global to kompletny ekosystem umożliwiający nadzór dla przedsiębiorstw o dowolnej wielkości. Oprogramowanie zaprojektowane na bazie rdzenia Luxriot VMS, którego jakość została udowodniona już wielokrotnie na całym świecie. Luxriot Evo Global oferuje 64-bitową szybkość oraz narzędzia niezbędne do stworzenia systemu, dzięki którym reakcja operatora na wydarzenie może być natychmiastowa.

System wyposażony w panel naścienny z ulepszoną konfiguracją i funkcjonalnością, a także możliwością łatwego zarządzania. Niezbędny do obsługi dużych systemów nadzoru video, w szczególności, gdy natychmiastowa reakcja na alarm okazuje się niezbędna. Środowisko multicast umożliwia transmisję danych do różnych urządzeń, co pozwala na pełną integrację pracy z dużymi środowiskami korporacyjnymi bazującymi na Active Directory lub LDAP.

Nie trzeba się obawiać utraty danych w przypadku nagłej awarii serwera. Luxriot Evo Global w dokładny sposób śledzi każdą operację wykonywaną na serwerze, dlatego jeśli któryś ulegnie awarii, natychmiast aktywuje się serwer zapasowy. Dodatkowo wszystkie dane są archiwizowane w czasie rzeczywistym w Centrum Danych, gdy tylko dostępne jest połączenie sieciowe.

Luxriot & dodatkowe funkcje

Luxriot Licence Plate Recognition jest funkcjonalnością, która umożliwia rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, przeznaczone do pracy z serwerem Luxriot Evo. Rozwiązanie dedykowane do kontroli dostępu pojazdów, ruchu drogowego, jak również dla organów ścigania. System wyposażony w funkcje obejmujące algorytmy adaptacyjne do warunków oświetlenia, pozycji kamery czy dostosowaniu się do obszaru rozpoznawania celu.

Luxriot Face Recognition to aplikacja biometryczna umożliwiająca precyzyjne i szybkie rozpoznawanie twarzy. Wysoki poziom odczytu i niezawodność. Zaprojektowana do pracy z serwerem Luxriot Evo technologia zapewnia wysoką wydajność rozpoznawania nawet kilku twarzy jednocześnie. Pozwala na analizowanie obrazu na żywo jak również przetworzonego z nagrania.

Luxriot VCA, którego rdzeniem jest zaawansowany silnik śledzenia obiektów, ruchomych i stacjonarnych celów. Wykorzystując zaawansowana technologię algorytmów system może rozpoznawać charakterystyczne zachowania lub sytuacje. Kamera z funkcją VCA może być używana jako samodzielny czujnik lub w sposób cyfrowy zakodowany na określone wyzwalacze.

Rejestrowany obraz może być wyświetlany w czasie rzeczywistym na smartfonie po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji dostępnej dla Android i IOS. Nowe funkcje obejmują również geotagging, przycisk alarmowy, powiadomienia push o nagłych zdarzeniach.

Zapraszamy do śledzenia naszej stale aktualizowanej bazy wiedzy, gdzie sukcesywnie będą pojawiały się nowe materiały dotyczące sfery czysto technicznej i funkcjonalnej wybranych obszarów oprogramowania Luxriot, specyfiki działania oraz unikatowości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obszar dotyczący szerokiej możliwości integracji systemu Luxriot z innymi dowolnymi systemami bezpieczeństwa i IT.

źródło – Luxriot Official 

 

Arkadiusz Nowak, Wiceprezes
w Geotechnology

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl