System PSIM – o sztucznej inteligencji i sieciach neuronowych w systemach bezpieczeństwa obiektowego.

 

PSIM w swoich założeniach budowany jako system wspierający ochronę obiektową w wielu obszarach coraz częściej wyręcza i zastępuje pracę człowieka.

System PSIM to platforma integrująca wiele systemów bezpieczeństwa, która nie tylko umożliwia podgląd zdarzeń, ale również zarządzanie i kontrolowanie poszczególnymi systemami za pośrednictwem jednego interfejsu.

 

Advancis WinGuard – zaawansowane zastosowanie systemu PSIM

Przykładem jednego z najbardziej zaawansowanych systemów PSIM+ jest Advancis WinGuard, który wykracza poza standardowe ramy integracji, oferując zaawansowane rozwiązanie umożliwiające korelację oraz zapewnia możliwość wymiany informacji pochodzących z różnych autonomicznych systemów bezpieczeństwa, automatyki budynkowej czy systemów przemysłowych. Dzięki dynamicznym scenariuszom, planom sytuacyjnym oraz autonomicznym działaniom, operator jest kierowany na właściwe rozwiązanie sytuacji kryzysowej bądź incydentalnej.

 

Advancis WinGuard – jakie ma zastosowanie?

Advancis WinGuard umożliwia między innymi integrację systemów:

 • System SSP
 • System PPOŻ
 • System CCTV
 • Systemy alarmowy
 • Szlabany i systemy zarządzania parkingiem
 • Interkomy
 • System KD
 • Infrastruktura IT
 • Klimatyzacja
 • Automatyka budynkowa
 • i wielu innych.

 

 

Czy PSIM Platform pozwoli na zastąpienie człowieka w systemie ochrony?

Czy system PSIM może w pełni zastąpić pracowników ochrony, bądź administracji? W wielu przypadkach tak, zwłaszcza w dzisiejszych realiach, kiedy systemy bezpieczeństwa jak również oprogramowanie PSIM jest tak silnie rozwijane dzięki zaangażowaniu sieci neuronowych i „dobrodziejstw” płynących ze sztucznej inteligencji. Coraz doskonalsze algorytmy analityczne „uczące się” sprawiają, że pula wykrywanych i oznaczanych incydentów jest w zasadzie nieograniczona. Obecne algorytmy potrafią już nie tylko wykrywać incydenty bezpieczeństwa, ale coraz częściej wykorzystywane są technologicznie i produkcyjnie.

 

PSIM CCTV – przykład działania

Przykładem może być działanie prewencyjne mające na celu ograniczenie stref wejścia dla osób nie stosujących się do wymogów bezpieczeństwa takich jak okrycie twarzy maseczką medyczną, kask ochronny czy kamizelka odblaskowa. Wszystkie wykryte w ten sposób incydenty odbierane przez PSIM, odpowiednio przetwarzane przez algorytmy mogą wywołać określone działanie jak np. blokadę wejść do odpowiednich stref czy pomieszczeń, wywołanie alarmu, bądź innych w zasadzie dowolnych działań – ilość scenariuszy jest nieograniczona.

Podsumowując ten krótki artykuł, postęp technologiczny i rozwój systemów takich jak Advancis WinGuard może w dużym stopniu wyręczyć pracowników ochrony fizycznej, a w wielu przypadkach nawet w 100% ich zastąpić. Coraz bardzie zaawansowane systemy mogą w zasadniczy sposób ograniczać koszty ochrony i administracji budynkami oraz obiektami, a w związku z tym zasadnym stają się poniesione początkowe koszty związane z inwestycją.

 • Szukasz dodatkowych informacji?

  Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl