Mobilny gigant wśród laptopów. Recenzja laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad x28

Cienki i ultralekki komputer ThinkPad X280 optymalizuje Twoją pracę. Całodobowa żywotność baterii dzięki RapidCharge zapewnia nieprzerwaną pracę w podróży. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w biurze, w kawiarni na rogu czy na wysokości 30 000 stóp, możemy mieć pewność, że nasze pomysły i efekty pracy pozostaną bezpieczne dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa.
Recenzja Laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad x28 - Geotechnology

Kilka najważniejszych cech

W Lenovo ThinkPad X280 zastosowano procesory IntelCore 8 Generacji – Kaby Lake Refresh. Urządzenie posiada pamięć RAM 2400MHz, która bez problemu poradzi sobie z wszelkimi wyzwaniami i którą możemy rozbudować o dodatkową wielkość, aby osiągnąć i tak już ogromne możliwości, które daje X280.

Laptop obsługuje modemy LTE CAT-9, dzięki, którym połączysz się nawet z najszybszymi modemami LTE i osiągniesz prędkości przesyłu danych nawet do 262 Mbps! Ten biznesowy model wyposażony jest w nowe, mechaniczne złącze stacji dokującej. Jeżeli cenisz prywatność, to w X280 niewątpliwie przyda Ci się mechaniczna przesłona kamery Thinkshutter. Kolejnym, przydatnym zastosowaniem jest Tunderbolt 3.0. Dzięki złączu USB typu C, możemy znacznie szybciej przesyłać dane niż za pomocą USB 3.0. Pozwala ono też na przesyłanie obrazu w jakości 4K oraz bardzo szybkie ładowanie.

W ThinkPadzie X280, do dyspozycji mamy kilka opcji rozdzielczości wyświetlacza: 12,5” HD (1366 x 768), 12,5” FHD (1920 x 1080) IPS a także 12,5” FHD (1920 x 1080) IPS dotykowy. Karta graficzna to Intel® UHD 620, a dźwięku dostarcza Dolby® Premium Audio(TM). Laptop wyposażony jest w czujnik linii papilarnych Match-on-Chip oraz ThinkShutter. Jeżeli chodzi o system operacyjny, to znajdziemy tu oczywiście Windows 10 Pro.

 

Recenzja Laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad x28 - Geotechnology

Bezpieczeństwo ponad wszystko

W Lenovo ThinkPad X280 nie musimy się martwić o bezpieczeństwo danych. Zalogować na urządzeniu możemy się dzięki odciskowi palca lub za pomocą specjalnej kamery na podczerwień i funkcji Windows Hello. Dodatkowo w X280 mamy takie opcje, jak układ szyfrujący informacje (dTPM) czy FIDO, (Fast Identity Online), który zabezpiecza dane dostępowe przy użyciu trzech warstw i chroni Cię wtedy, gdy np. logujesz się na portalach społecznościowych oraz dokonujesz płatności internetowych. Co więcej, czytnik linii papilarnych chroni przed atakami biometrycznymi za pomocą technologii antyspoofingowej – oznacza to, że obraz odcisków palców jest zapisywany wewnątrz układu scalonego i jako taki nie jest wysyłany do uwierzytelniania podczas logowania.

Twoje dane są również chronione dzięki dyskretnemu modułowi Trusted Platform Module (dTPM), który szyfruje Twoje informacje.

Recenzja Laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad x28 - Geotechnology

 

Mobilny do granic

Projektanci biznesowego modelu X280, skupili się szczególnie na mobilności. Waga naszego bohatera to zaledwie 1,1 kg i grubości tylko 17,4 mm! W ten sposób otrzymujemy bardzo kompaktowy Ultrabook o przekątnej 12,5 cala. Jeśli nurtuje Cię pytanie, który laptop będzie najbardziej odpowiedni aby sprostać wymaganiom i pozwoli na pracę w terenie, w podróży, tam, gdzie akurat nie ma dostępu do prądu lub, kiedy zapomnisz ładowarki, to wiedz że dzięki temu artykułowi, znalazłeś taki model. ThinkPad X280 posiada bardzo wydają baterię, która pozwoli na cały dzień pracy, a po wprowadzeniu odpowiednich ustawień, można pracować na nim, bez przerwy, nawet 16 godzin. Udowadniają to testy MobileMark z 2014 roku. To jeszcze nie koniec, X280 wyposażony jest w technologię Rapid Charge, dzięki której można naładować urządzenie aż do 80% w mniej niż godzinę.

 

Recenzja Laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad x28 - Geotechnology

 

Można z nim iść na wojnę

Opisywany model, jest nie tylko mistrzem w swojej klasie biznes pod kątem  wydajności procesora, żywotności baterii, ekspresowego ładowania, atrakcyjnego wyglądu, licznych zabezpieczeń. Gwarantujemy że Lenovo X280 możesz zabrać na safari lub używać go podczas jazdy off-road ponieważ jest zgodny z 12 wymogami wojskowej normy MIL-SPEC i przetrwało ponad 200 testów wytrzymałości. Niewiarygodne?

Jesteśmy przekonani, że jeśli jesteś osobą, która swój biznes prowadzi głównie poza biurem, a jednocześnie ceni sobie narzędzie w postaci niezawodnego laptopa do pracy w terenie to opisywany model X280 jest właśnie tym czego szukasz.

Źródło: www.lenovo.com
  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl