Urządzenia z serii XC firmy Dell, wspierane oprogramowaniem firmy Nutanix, charakteryzują się niezwykle wysokim stopniem konwergencji. Umożliwiają one przede wszystkim konsolidację, zespolenie zasobów obliczeniowych oraz pamięci masowej w jednej obudowie. Jednak tak naprawdę to nie koniec, a dopiero początek listy zalet niniejszego rozwiązania. Jakie korzyści jest ono w stanie przynieść? Co stanowi o jego wartości? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z pewnością rozwieje on wiele wątpliwości.
Urządzenia rodziny Dell XC można w niezwykle szybki sposób zainstalować, w prosty sposób zintegrować z dowolnym centrum danych i kolejno wdrażać do obsługi zwirtualizowanych zadań – w tym do wirtualizacji pulpitu, baz danych oraz projektów związanych z chmurą danego przedsiębiorstwa. Cóż z profitami płynącymi z wykorzystania tego rozwiązania? Urządzenia Dell XC oferują firmom, poszczególnym jednostkom wiele korzyści. Pierwszą z nich jest poprawienie wydajności oraz pojemności pojedynczych węzłów. Kolejnymi są – dla przykładu – skalowanie możliwości rozbudowy w miarę rozwoju całej infrastruktury oraz możliwość spełniania przyszłych, kolejnych wymagań bez nadmiernego przydzielania zasobów. Co ważne z punktu widzenia firm, rozwiązanie Dell XC pozwala ograniczyć całkowite koszty infrastruktury IT (w tym nakłady na sprzęt, konserwację sprzętów, zasilanie, licencje na oprogramowanie oraz serwery pamięci masowej) nawet o 1/3. Daje to możliwość zainwestowania oszczędzonych kwot pieniędzy w innych obszarach, realizację alternatywnych celów.
Dzięki konwergentnym urządzeniom Dell XC do środowisk www administratorzy są w stanie zarządzać systemami zwirtualizowanymi z poziomu maszyn wirtualnych. Oprogramowanie Nutanix – wspierające pracę każdego urządzenia – umożliwia agregację, łączenie dysków twardych oraz dysków SSD na wszystkich węzłach w czasie gdy elastyczne przydzielanie zasobów, deduplikacja i automatyczna kompresja pozwalają powiększyć efektywną pojemność pamięci masowej. Co więcej, zrównoważona, modułowa architektura poprawia całkowitą wydajność oraz pojemność wykluczając tym samym możliwość wystąpienia jakiegokolwiek zakłócenia. Pozwala to w łatwy i stosunkowo szybki sposób dostosowywać środowisko pracy do wciąż zmieniających się warunków, a także do stale formujących się wymagań.
Konwergentne urządzenia Dell XC oparte są na sprawdzonej, gwarantującej niezawodność platformie serwerów PowerEdge (czternastej generacji). Zawierają one w sobie wiele zaawansowanych technologii oprogramowania, konkretnych konfiguracji które przeznaczone są do wiodących infrastruktur chmur publicznych. Co tyczy się samej platformy serwerów PowerEdge, to udostępnia ona powyżej 150 w pełni zoptymalizowanych funkcji HCI mających związek z infrastrukturą o wysokim stopniu konwergencji. Obejmuje ona także konfiguracje z najnowszej generacji procesorami marki Intel, szybką pamięcią, dyskami flash (NVMe/SSD), jak również sieciowymi interfejsami 25 GbE oraz 10 GbE. Objęte globalnym serwisem, a także kompletną pomocą techniczną Dell EMC, urządzenia hiperkonwergentne z serii XC (w obudowach 1U, 2U, 3U) konfigurowane są do wykonywania, obsługi konkretnych, „przydzielonych” im zadań. Zapewniają więc one dostępność danych nawet w sytuacjach kryzysowych – podczas awarii dysków lub pojedynczych węzłów.
Źródło:
Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.