Rozwiązania hiperkonwergentne

Hiperkonwergencja to system łączący serwer, przestrzeń oraz funkcje sieciowe w jeden organizm. Rozwiązania hiperkonwergentne sprawiają, że cała infrastruktura jest zarządzana w ujednolicony sposób.

W tradycyjnych środowiskach IT istnieje wiele modułów oddzielnie zarządzalnych. Natomiast infrastruktura hiperkonwergentna opiera się na wykorzystaniu pojedynczego, ujednoliconego interfejsu, który zostaje wdrożony na rozwiązaniach już istniejących w firmie.

Technologia wykorzystywana była zwłaszcza w małych firmach celem zmniejszenia kosztów utrzymania środowiska IT, ostatnio jednak metoda ta używana jest w krytycznych dla pracy przedsiębiorstwa procesach, jak również aplikacjach NoSQL oraz Hadoop.

Infrastruktura hiperkonwergentna stanowi alternatywę dla rozwiązań chmurowych oraz pozwala na szybsze i bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby użytkowników umożliwiając płynne przesuwanie zasobów pomiędzy systemami lokalnymi a chmurami publicznymi.

Hiperkonwergencja jest stosunkowo nową technologią, która wciąż ewaluuje i rozwija się. Nie znajdzie zastosowania we wszystkich aspektach branży IT.

Szczegółowa analiza pozwala na ocenę wpływu wykorzystania wad i zalet hiperkonwergencji w danym przedsiębiorstwie.

Geotechnology - Rozwiązania hiperkonwergentne

Rozwiązania hiperkonwergentne

Copyright © 2020 Geotechnology Sp.z o.o. Sp.k - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl