Rewitalizacja serwerowni

Myśląc o serwerowni mamy wyobrażenie pomieszczenia czystego, niemal sterylnego, gdzie zachowane są odpowiednie parametry temperaturowe i wilgotnościowe.

Utrzymywanie należytego porządku w serwerowni ma bezpośredni wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wykorzystywanej w firmie infrastruktury IT – począwszy od komputerów i urządzeń sieciowych, poprzez pozostałe systemy pracujące w naszym przedsiębiorstwie.

Prace zaczynamy od wykonania audytu  i analizy efektem, której jest spis infrastruktury i połączeń wewnątrz serwerowni. Na podstawie audytu oraz zebranych informacji powstaje projekt nowej serwerowni, który opisuje zakres proponowanych usług i zmian. Zmiany mogą obejmować zarówno kompleksową przebudowę pomieszczenia serwerowego jak również jedynie sugerować uporządkowanie okablowania jak i samego pomieszczenia.

Ważnym elementem rewitalizacji serwerowni jest odpowiedni harmonogram działań, tak aby prace nie wpływały na płynność działania przedsiębiorstwa. Prace kończone są przygotowanie szczegółowej dokumentacji technicznej, która jest podstawą dla administratorów do zarządzania infrastrukturą. Efektem końcowym prac porządkowych jest nie tylko segregacja i wymiana okablowania, ale też wdrożenie rozwiązań, które zapobiegną w przyszłości powstawaniu chaosu i bałaganu.

Rewitalizacja serwerowni

Serwer przed usługą

Rewitalizacja Serwerowni

Rewitalizacja serwerowni po usłudze

Copyright © 2020 Geotechnology Sp.z o.o. Sp.k - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl