ThinkPad X1 Extreme (Gen 2) – laptop dla wymagających użytkowników

Lenovo ThinkPad X1 Extreme drugiej generacji to odświeżona, udoskonalona wersja laptopa biznesowego ThnikPad X1 Extreme. Co cechowało poprzednie urządzenie – i co cechuje również nowszą wersję – to niesamowite, niemalże ponadprzeciętne możliwości. Maksymalna wytrzymałość, lekkość i związana z nią pełna mobilność, wysoka wydajność, potencjał multimedialny… A to dopiero początek listy wyróżniających na tle konkurencji sprzęt parametrów! ThinkPad X1 Extreme to z całą pewnością notebook dla wymagających użytkowników. Tu też zdradzimy – ci z całą pewnością się na nim nie zawiodą. Nie doznają rozczarowania również specjaliści, profesjonaliści, twórcy kreatywni – ludzie, od których praca wymaga czegoś więcej, którzy potrzebują do wykonywania codziennych działań komputera „z wyższej półki” – wprost: o lepszych parametrach. Zdecydowanie zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym artykułem, prezentujemy bowiem Mercedesa wśród laptopów klasy biznes – Lenovo ThinkPad X1 Extreme 2 Gen.

 

Klasyka… A może innowacja? Słowo o designie.

Na pierwszy rzut oka „X1 Extreme 2” nie różni się niczym od jego poprzednika, a także, co do zasady, od innych modeli z serii ThinkPad. Obudowa wykonana została z tego samego tworzywa, posiada ten sam kształt oraz te same lub zbliżone wymiary. Pytanie brzmi – czy to źle? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że nie! Laptopy z serii ThnikPad okrzyknąć można by było bowiem niemalże „szczytem technologicznych osiągnięć”. Urządzenia Lenovo ThinkPad to biznesowe klasyki – bardzo eleganckie, ultrasmukłe, poręczne oraz lekkie. Za nietuzinkowym, nowoczesnym wyglądem w parze idzie również ich wysoka wytrzymałość. Uściślając, obudowa ThinkPada X1 Extreme Gen 2 wykonana została z ogumowanego z wierzchu aluminium, na jego klapę składa się natomiast połączenie włókna węglowego oraz szklanego. Brzmi jak maszyna do zadań specjalnych! Powróćmy jednak do tytułowej innowacyjności.  W czym ona się przejawia? Po pierwsze, wyjątkowy design – obudowa ThinkPada w wersji „z ekranem 4K” posiada charakterystyczny dość wzór karbonu. Po wtóre, cienkie, wąskie ramki wokół monitora… Oraz tak naprawdę sam w sobie wyświetlacz. Co do ekranu właśnie, Lenovo ThinkPad X1 Extreme Drugiej generacji wyposażony został w aż cztery matryce do wyboru: 3 IPS w wersji matowej (4K Dolby Vision HDR, FullHD Dolby Vision HDR i Full HD) oraz błyszczącą OLED 4K Dolby Vision HDR. Wniosek? Każdy, przyznamy z pewnością, znajdzie „coś dla siebie”.

ThinkPad X1 Extreme (Gen 2)

Nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą zadowoleni!

ThinkPad X1 Extreme drugiej generacji doposażony został między innymi w wyjątkowo wydajny, szybki procesor Intel Core i9 9 generacji (do 8 rdzeni), dedykowaną kartę graficzną z nowej rodziny GeForce oraz pojemne dyski twarde (do 4 TB). Mało? Przedstawiany przez nas biznesowy laptop klasy premium, wyposażony został także w liczne technologie w znacznym stopniu usprawniające codzienną pracę, zapewniające wyjątkowo wysoką jej kulturę – tu dla przykładu funkcja śledzenia wzroku Glance, solidne funkcje zabezpieczeń oraz Rapid Charge. Ultrabook Lenovo ThinkPad X1 Extreme dedykowany jest więc przede wszystkim specjalistom (choć też na piątkę zda egzamin jako komputer osobisty). Świetnie sprawdzi się w miejscach, w których najważniejsze są wygoda oraz jakość wykonywanej pracy, w miejscach, w których wszystkie zadania, prace wykonywane być muszą z wyjątkową precyzją… I przede wszystkim na czas – bez absolutnie żadnych opóźnień.

ThinkPad X1 Extreme (Gen 2)

Zawsze w kontakcie

Laptop Lenovo ThinkPad X1 Extreme drugiej generacji wyposażony został w naprawdę pokaźną ilość złączy i portów. Cóż mamy do dyspozycji? Dwa złącza USB 3.1, złącze HDMI, czytnik kart SD oraz kart chipowych, a także gniazdo słuchawek i mikrofonu. Co więcej, wszelkie dane błyskawicznie przesłać można za pośrednictwem USB-C Thunderbolt 3, które – swoją drogą – obsługuje transmisję sygnałów do monitorów oraz danych do kolejnych urządzeń. Ultrabook firmy Lenovo działać może z aż czterema niezależnymi ekranami, a dzięki kamerze na podczerwień w technologii Glance (śledzącej ruch twarzy i oczu), praca na nich będzie bardziej intuicyjna… A co za tym idzie również bardziej produktywna. Co więcej, za sprawą funkcjonalności Cortana Premium, ThinkPadowi X1 Extreme wydawać można polecenia nawet z drugiego końca pomieszczenia… A to wszystko wskutek zastosowania mikrofonów dalekiego zasięgu, które to zapewniają odpowiednią wyrazistość głosu (nawet do 3 metrów!). Jak napisał o swoim produkcie sam producent: „Mów, co Ci przychodzi na myśl i pracuj efektywniej.”. W zupełności się z tym zgadzamy!

ThinkPad X1 Extreme (Gen 2)

Jak podsumować powyższe akapity, powyższą recenzję laptopa biznesowego od Lenovo? Wystarczyłoby chyba jedno zdanie: „Zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem ThinkPada X1 Extreme 2 Gen”. Ultrabook pozytywnie zaskakuje – tak eleganckim designem i wytrzymałością, jak również wydajnymi podzespołami oraz związaną z nimi wysoką efektywnością pracy. Jedno jest w tym miejscu z tego powodu pewne, każdy użytkownik –  nawet ten najbardziej wymagający – będzie bardziej niż zadowolony podczas użytkowania sprzętu.

 

Lenovo ThinkPad X1 Extreme

 

Potrzebujesz wsparcia? Może dodatkowych informacji? Skontaktuj się z naszymi specjalistami IT. Wspólnie dobierzemy sprzęt spełniający Twoje oczekiwania.

 

Źródło:

https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/x-series/X1-Extreme-Gen-2/p/22TP2TXX1E2

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl