System Produkcyjny – nieodłączny kompan każdej firmy produkcyjnej

System Produkcyjny to przydatne narzędzie w każdym przedsiębiorstwie nastawionym na wytwarzanie. Jego nadrzędnym celem jest kontrola, a także całkowita obsługa procesu produkcyjnego. System sam w sobie został zaprojektowany tak, aby optymalizować oraz w prosty sposób zarządzać procesami wytwarzania produktów materialnych i niematerialnych. Czy System Produkcyjny pomoże również Twojej firmie? Jak działa? Jak wykorzystać jego funkcje? Na te – wcześniej postawione pytania – odpowiemy właśnie w niniejszym artykule.

 

Jaką rolę pełni System Produkcyjny?

System Produkcyjny to skutecznie rozwiązanie dla przedsiębiorstw działających w branży wytwórczej. Pozwala ono na przypisanie trzech, kolejnych ról użytkownikom – zgodnie z ich uprawnieniami.

  • Administrator globalny – osoba, która zarządza całym system i ma możliwość przydzielania pozostałych ról podrzędnych. Administrator ma dostęp do zarządzania przedmiotami pracy, technicznymi środkami produkcji, czynnikami ludzkimi energetycznymi, informacjami oraz kapitałem dla wybranego przez siebie działu;
  • Przełożony – osoba, która może zarządzać elementami wejściowymi systemu (z uwzględnieniem ograniczeń, które nałożył na niego administrator globalny). Przełożony uzyskuje dostęp do statystyk i danych pracowników oraz materiałów. Dzięki temu może skuteczniej tworzyć różnego rodzaju raporty;
  • Pracownik – osoba, która może definiować potrzebne materiały do pracy oraz zatwierdzać rozpoczęcie i zakończenie zadania. Pracownik otrzymuje dostęp do informacji o produktach.

 

Jak zacząć korzystać z Systemu Produkcyjnego?

Uruchomienie Systemu Produkcyjnego jest wyjątkowo proste. Wystarczy serwer z systemem operacyjnym Linux lub Windows. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż istnieje możliwość uruchomienia systemu tylko z serwerem lub z serwerem oraz stacjami klienckimi – te uzyskają dostęp do systemu za pomocą przeglądarki internetowej. Do obsługi fizycznej systemu wystarczy z kolei czytnik kodów kreskowych, rysik lub mysz komputerowa.

 

Jak obsługiwać System Produkcyjny?

Nadrzędną rolę w Systemie Produkcyjnym pełni administrator globalny, który może dodawać pracowników i przełożonych. Pracownik, aby bezpiecznie zalogować się do systemu, będzie zobligowany do podania nadanego mu przez przełożonego numeru PIN. Będzie mógł on go wpisać w formularz za pomocą klawiatury lub korzystając z czytnika kodów kreskowych.

System Produkcyjny

Pracownik po zalogowaniu się do systemu będzie miał dostęp do listy aktualnych zadań do wykonania. Skanując kod z ekranu, korzystając z rysika lub myszki będzie mógł zakończyć zadanie, dodać kolejne lub wejść w szczegóły jednego z nich.

System Produkcyjny

Wystarczy wejść z zadanie, aby zobaczyć szczegółowe informacje, dane dotyczące produktów oraz akcje, które można aktualnie wykonać. Akcje będą definiowane przez przełożonego lub administratora globalnego. Sam widok zawiera także część informacyjną, w której można umieścić instrukcje oraz inne materiały pomocnicze.

System Produkcyjny

System Produkcyjny wspiera przełożonych w kontroli i tworzeniu raportów. Wystarczy, że taki użytkownik zaloguje się do systemu, a uzyska informacje o działaniach pracowników i ich  wynikach. Będzie mieć także możliwość tworzenia raportów i zarządzania projektami.

System Produkcyjny

 

Potrzebujesz wsparcia? Może dodatkowych informacji? Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl