Ranking Geotechnology – TOP 5 monitorów dla firm

Rzadko się nad tym zastanawiamy, jednak komfort pracy biurowej jest, pisząc wprost, bardzo ważny. Śmiało można również powiedzieć, że zależy od naprawdę wielu różnorakich czynników. Jednym z nich, jednym też wśród wielu, jest z pewnością sam wykorzystywany przez nas sprzęt komputerowy i – co oczywiste – dopasowane do niego urządzenia peryferyjne: klawiatury, myszki oraz monitory. Okazuje się bowiem, iż nie może być to sprzęt „pierwszy z brzegu”, zakupiony z doskoku, bez większego namysłu. Co do samych monitorów do biura, bo o nich też będzie w niniejszym artykule mowa, to w większości przypadków jest to inwestycja na lata… A przynajmniej już na kilka dobrych kwartałów. Z tego też powodu, kiedy przychodzi już ta chwila – sam moment wyboru, warto pochylić się nad tematem: sumiennie przeanalizować dostępne, możliwe opcje i summa summarum wybrać model, który w największym stopniu spełniać będzie nasze oczekiwania. Monitor przeznaczony do pracy, w zależności od zakresu naszych obowiązków zawodowych, posiadać powinien odpowiednie parametry techniczne, a także zapewniać całkowitą ergonomię oraz wygodę pracy. Prezentujemy dziś subiektywny ranking, wychodząc jednocześnie naprzeciw Waszym oczekiwaniom… Przed Wami krótka charakterystyka pięciu sprawdzonych przez nasz zespół monitorów, przed Wami „topowa piątka”, która naszym zdaniem świetnie sprawdzi się w każdym biurze.

 

Monitor do biura Dell P2419H 24″ – niewielkie rozmiary w ultracienkim obramowaniu

Wybór monitora przeznaczonego do pracy niejednokrotnie powiązany jest ściśle z ilością, dostępnością miejsca na biurku – wspomnieliśmy już o tym tytułem wstępu. Dzięki małej podstawie oraz ogólnym filigranowym dość rozmiarom, monitor Dell P2419H zda egzamin w mniejszej nawet biurowej (i biurkowej) przestrzeni. Ponadto, za sprawą ulepszonej względem innym modeli konstrukcji, w prosty sposób pozbyć się będziemy mogli także plątaniny kolejnych, zbędnych na firmowym blacie, kabli. Zdecydowanie poprawi to estetykę miejsca oraz ogólny komfort pracy. Co również dotyka kwestii wygody użytkowania, to z pewnością możliwość elastycznego ustawienia – dopasowania do siebie, do własnych potrzeb i preferencji – monitora. Dwudziestoczterocalowy monitor firmy Dell możemy bowiem obracać w pionie, pochylać oraz obracać w poziomie, a dzięki kompatybilności VESA – również wieszać na ścianie. Pisząc o monitorach nie można nie wspomnieć o samej jakości prezentowanego obrazu. Urządzenie firmy Dell, dzięki technologii IPS, zapewnia szeroki kąt widzenia oraz wprost doskonałe odwzorowanie oraz nasycenie koloru. Niezależnie pod jakim kątem względem monitora siedzisz, obraz będzie tak samo żywy, ostry i wyraźny. Pytanie również brzmi: czy i dlaczego tak właściwie warto zainteresować się kupnem monitora z cienką ramką? W czym jest on lepszy od tych, posiadających ramy standardowych rozmiarów? Po pierwsze – a także najważniejsze według nas – urządzenia takie podnoszą poziom produktywności pracownika, maksymalizując obszar przestrzeni roboczej. Ponadto, przestrzeń tę można dowolnie zwielokrotnić, łącząc ekrany jeden z drugim. Czy ten sam obraz dobrze prezentowałby się na złączonych monitorach z szerokim obramowaniem? Odpowiedź nasuwa się sama…

 

Monitor do biura Dell P2419H 24

 

Monitor Dell P2415Q 24″ – doskonała wręcz jakość obrazu

Monitor Dell P2415Q to produkt o typowej dość wielkości jeśli chodzi o kategorię „biurową”, klasę „monitorów dla firm”. Jego przekątna wynosi bowiem standardowe, choć też wydaje się obecnie minimalne, 24″. Co jednak wyróżnia model P2415Q na tle innych monitorów w tej kategorii, to uznana przez samego producenta za „oszałamiającą” rozdzielczość Ultra HD 4K (3840 x 2160). Przekłada się to na ponad osiem milionów pikseli (czterokrotnie więcej detali w porównaniu do rozdzielczości Full HD). Takie – wspomniane wcześniej – zagęszczenie pikseli gwarantuje fenomenalną szczegółowość wyświetlanego obrazu, co okazać się może wyjątkowo przydatne podczas prac związanych z edycją zdjęć oraz obróbką materiałów wideo. Warto w tym miejscu wspomnieć również o możliwościach regulacji, które oprócz, co oczywiste, poprawy komfortu i wygody pracy, na swój sposób polepszają jakość oraz szczegółowość obrazu. Dołączona do zestawu podstawa daje możliwość przechylania monitora tak do przodu, jak również do tyłu, regulacji jego wysokości i koniec końców dowolnego zarządzania kablami. Dzięki standardowi VESA monitor do biura predysponowany jest także do montażu ściennego. Co też istotne, Dell P2415Q dzięki wielu portom i złączom (DisplayPort, USB 3.0, MHL) w prosty sposób podłączyć można do jednego lub też nawet kilku urządzeń jednocześnie, bez utraty jakości obrazu na którymś z nich. Powyższe atrybuty opakowane zostały w pełni ekologiczną, wykonaną w dwudziestu pięciu procentach z materiałów z recyklingu konstrukcję, spełniającą normy z zakresu ochrony środowiska (certyfikaty TCO Certified Displays oraz ENERGY STAR®). W dobie szczególnej dbałości o ekologię wydaje się być to wyjątkowo ważną cechą, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę.

 

Monitor Dell P2415Q 24

Monitor Dell  UltraSharp InfinityEdge U2717D 27″ – awangardowe efekty wizualne

Dell U2717D to jeden z „bardziej pokaźnych” monitorów do biura prezentowanych w naszym rankingu. 27-calowe urządzenie z serii UltraSharp, dzięki znacznie większym rozmiarom oraz – czego nie warto w tym miejscu pomijać – rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 px), pozwala wyświetlać pełen koloru oraz głębi, szczegółowy obraz w najwyższej możliwej jakości. Wspomniane efekty wizualne wprawiać będą w zachwyt niezależnie od tego, pod jakim kątem będziesz na nie spoglądać… A to wszystko za sprawą szerokich kątów widzenia. Co więcej, dzięki ramce InfinityEdge o zredukowanej szerokości (a dokładniej rzecz ujmując – niemalże jej braku), otrzymujemy więcej „przestrzeni roboczej”. Jest to więc wprost idealne rozwiązanie dla osób, od których praca wymaga swego rodzaju precyzyjności i drobiazgowości – podstawowe ilustracje, projekty oraz materiały wideo prezentować się będą na monitorze, a później oczywiście w rzeczywistości, wyjątkowo dobrze. Dell U2717D dostosować można do swoich potrzeb, preferowanego trybu pracy. Monitor ten można ustawić na odpowiedniej wysokości oraz pod optymalnym kątem. Dzięki obrotowemu ekranowi (funkcja Pivot), pracować będziesz mógł – w zależności od aktualnych potrzeb – w ułożeniu pionowym oraz poziomym. Monitor doposażony został także w imponującą dość ilość portów i złączy. Do dyspozycji mamy tu między innymi  DisplayPort 1.2 z obsługą DaisyChain, Mini DisplayPort 1.2, USB 3.0, HDMI 1.4, a także wejście słuchawkowe. Ta różnorodność pozwoli na podłączenie tak naprawdę większości urządzeń – i to w wyjątkowo prosty, wygodny sposób. Nie można zapomnieć o najważniejszej charakterystyce, funkcjonalności monitora UltraSharp InfinityEdge U2717D… Dzięki wspomnianej już wyjątkowo cienkiej ramie możemy złożyć, połączyć monitory niczym puzzle, jeden obok drugiego… A prezentowany przez nie obraz nadal będzie komponował się w jedną, spójną całość.

 

Monitor do biura Dell  UltraSharp InfinityEdge U2717D 27

 

Monitor Dell U2419HC 24″ – niesamowita grafika oprawiona w prostą konstrukcję

24-calowy Monitor Dell U2419HC to model o nowatorskiej, innowacyjnej dość – przyjaznej dla oka – konstrukcji. Wydaje się on być wyjątkowo stylowym, z pewnością będzie „ozdobą” na każdym pracowniczym biurku. Jest on także stosunkowo ustawny… A to za sprawą zgrabnej, smukłej konstrukcji oraz podstawy o zredukowanych, w stosunku do innych urządzeń tego typu, rozmiarach. Co jeszcze pomóc może w utrzymaniu ładu na biurku, to z pewnością ulepszony szkielet wspomagający zarządzanie kolejnymi podpinanymi kablami (a tych niejednokrotnie może być przynajmniej kilka). Poprawi to nie tylko komfort, ale również samą estetykę pracy. Jeśli też już mowa o udogodnieniach, warto wspomnieć o wszechstronnych możliwościach regulacji pozycji ekranu. Monitor można obrócić w pionie – funkcja Pivot, poziomie oraz ustawić wprost na linii swojego wzroku. Całkowita regulacja, a także pełne dostosowanie do własnych potrzeb, zapewnią optymalne warunki pracy – z pewnością przełoży się to na wydajność Twoją lub Twoich pracowników. Pora przejść do clou tematu, czyli samej w sobie jakości obrazu. Ekran o przekątnej niemalże 24″ oraz rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) wypada na tle konkurencji naprawdę bardzo dobrze. Dzięki technologii IPS obrazy pojawiające się na monitorze charakteryzować się będą wysoką jakością i to niezależnie od miejsca, z którego będziesz je oglądać. Kolory będą żywe, realistyczne i przede wszystkim bardzo dobrze odwzorowane. Monitor Dell U2419HC okazać się może więc nie lada gratką dla osób wykonujących mniejsze lub większe, zaawansowane w każdym razie, projekty. Pewnym jest, że powyższe specyfikacje spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających pracowników – w tym grafików, architektów, projektantów. Warto zaznaczyć, że ekran wyposażony został w funkcję ComfortView oraz posiada certyfikat TUVi. Cóż to oznacza? W zasadzie tylko – a może aż – tyle, iż monitor stworzony został z myślą o zdrowiu oczu użytkownika. Na koniec warto zaznaczyć, że monitor doposażony został w godną pochwały ilość gniazd i portów. Co mamy do dyspozycji? Między innymi port HDMI, port USB-C/DisplayPort, port USB 3.0 oraz liniowe wyjście audio.

 

Monitor Dell U2419HC 24

 

Monitor do biura Dell UltraSharp U2415 24″ – zaawansowane funkcje w atrakcyjnej cenie

Na początku niniejszego artykułu wspomnieliśmy, iż jednym z ważniejszym z czynników – ba, czynnikiem, który okazuje się być decydującym przy wyborze monitora do pracy, jest ilość miejsca na biurku. To nadal prawda… Jednak główną determinantą, nie oszukujmy się, jest cena ów sprzętu. Monitor do biura Dell UltraSharp U2415 to produkt sprzedawany w okazyjnej wręcz cenie – zwłaszcza biorąc pod uwagę kwotę, którą musimy zainwestować a jakość prezentowanego obrazu. I choć nie jest to może ekran, który wykorzystywać można będzie podczas profesjonalnych, zaawansowanych prac… To idealnie sprawdzi się on podczas wykonywania podstawowych operacji. Tak też, jeśli Twoje obowiązki nie wykraczają poza tworzenie tekstów, tabel oraz podstawowych, bazowych grafik –zdecydowanie będzie to rozwiązanie dla Ciebie. Przechodząc do sedna, monitor firmy Dell to 24-calowe urządzenie o rozdzielczości WUXGA (1920×1200) i szerokim kątem oglądania (178°/178°). Obraz wyświetlany na ekranie określić można jako ten „wysokiej jakości”… Dostrzec będziesz mógł więc na nim nawet najmniejsze detale. Podobnie kolorystyka – ta również okazuje się realistyczna, poprawnie odwzorowana oraz żywa, głęboka. Co również ważne, to komfort obsługi oraz możliwość swego rodzaju personalizacji. Monitor dostosować będziesz mógł do własnych preferencji, a to dzięki możliwości obracania w pionie oraz poziomie, możliwości przechylania, a także możliwości regulacji wysokości. Co więcej, dzięki niemalże bezramowej konstrukcji, „zespolić” można wiele monitorów, tak by zwiększyć, zwielokrotnić swój obszar roboczy. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli Twoja praca ma charakter multidyscyplinarny. Na zakończenie warto wspomnieć o możliwościach łączności monitora do biura U2415 z innymi urządzeniami – tu do dyspozycji mamy dwa porty HDMI, port DisplayPort oraz DisplayPort.

 

Monitor do biura Dell UltraSharp U2415 24

 

Potrzebujesz wsparcia? Może dodatkowych informacji? Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Technicznym.

 

Źródła:

https://www.dell.com/pl-pl

https://dell24.pl/

 

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl