Microsoft Office dla firm – cena i pakiety

Microsoft Office dla firm - oferta | geotechnology.pl

Trudno wyobrazić sobie pracę we współczesnej firmie bez komputera z oprogramowaniem biurowym. Aplikacje Microsoft Office to podstawowe narzędzie, ułatwiające prace w różnych firmach – od jednoosobowych działalności gospodarczych, przez małe i średnie przedsiębiorstwa, aż po korporacje. Bez niego wykonanie większości zadań byłoby niemożliwe. Oprogramowanie zapewnia bezpieczeństwo oraz zwiększa wygodę użytkowników, a co za tym idzie – przekłada się na produktywność.

Oprogramowanie biurowe Microsoft Office  – niezbędne w każdej firmie

Pakiet programów Microsoft Office to wszystko, co niezbędne do efektywnej pracy firmy. Przede wszystkim to klasyczne aplikacje: Word, Excel, Power Point, Outlook i OneNote czyli solidny pakiet podstawowy, umożliwiający wykonywanie pracy biurowej, polegającej na edycji tekstów, obliczeniach w arkuszu kalkulacyjnym, tworzeniu prezentacji i prowadzeniu służbowej skrzynki pocztowej. Na te potrzeby odpowiada pakiet Office Home&Business 2021, jednocześnie zapewniając dostęp do aplikacji Teams, niezbędnej w dobie pracy zdalnej lub hybrydowej.

Pakiet Office Professional poza podstawowymi programami z rodziny Microsoft Office, zawiera także programy Access, do tworzenia relacyjnych baz danych i Publisher, do prostego tworzenia graficzno-tekstowych materiałów marketingowych. Szukając odpowiedzi na pytanie: jaki Office do firmy, kluczowa jest analiza potrzeb biznesowych przedsiębiorstwa, aby dokonać korzystnego wyboru spośród dostępnych wariantów oprogramowania Microsoft dla biznesu.

Jak korzystnie wykupić Pakiet Office

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powiązany zakup firmowego komputera wraz z oprogramowaniem. Jednoczesny zakup sprzętu oznacza, że w przypadku pakietu MS Office cena będzie znacznie niższa, niż w przypadku odrębnego kupowania oprogramowania Microsoft Office dla firm. Decydując się na wybór pakietu, warto wziąć pod uwagę kwestie licencji. W przypadku usług Office 365, dostęp można wykupić w formie abonamentu, na określony czas. W sytuacji gdy firma nie wniesie opłaty po zakończeniu pierwszego okresu, w ciągu 30 dni straci możliwość korzystania z aplikacji,a w ciągu 90 dni z serwerów Microsoft zostaną usunięte dane firmowe.

Pakiet Office 2021 jest wykupowany na zasadzie licencji wieczystej – jednorazowy zakup uprawnia do korzystania z programów na czas nieokreślony. Licencja na oprogramowanie Microsoft nie obejmuje bezpłatnej aktualizacji, gdy pojawi się nowsza wersja, jednak zgodnie z zapowiedziami, MS Office 2021 będzie mieć zapewnione wsparcie co najmniej do października 2026 r.

Microsoft Office 2021 – najnowszy pakiet office

Najnowsza wersja Microsoft Office dla firm jest udoskonalona o nowe funkcjonalności i ogólne zmiany, poprawiające komfort pracy z plikami w środowisku Windows. W tej wersji priorytetowo zostały potraktowane kwestie bezpieczeństwa, unowocześniony interfejs użytkownika, wprowadzona obsługa plików formatu OpenDocument 1.3. Z systemu Office 365 zaimplementowane zostały takie funkcje jak autozapisywanie zmian w czasie rzeczywistym, wspólna praca nad plikiem z zaproszonymi użytkownikami, @wzmianki i możliwość przypisywania zadań użytkownikom za ich pomocą. W poszczególnych programach, na podstawie feedbacku użytkowników wprowadzone zostały nowe funkcje, takie jak:

  • Excel – funkcje XLOOKUP i XMATCH; nowe typy wykresów i łączniki danych;
  • Outlook – tłumaczenie na 70 języków, bez konieczności korzystania z aplikacji zewnętrznej;
  • Power Point – nowy tryb Prezentera, poprawiający jakość pracy podczas wystąpień;
  • Access – nowością jest obsługa danych typu SQL DataTime2 i zmiany w menedżerze zakładek.

Oprogramowanie Microsoft Office dla firm – jak wybrać

Jak odpowiednio dobrać pakiet Office do potrzeb firmy? Warto odpowiedzieć na kilka pytań. Po pierwsze – jak duża jest nasza firma i jaki ma profil działalności? Jednoosobowa działalność prawdopodobnie może korzystać z mniej rozbudowanego pakietu w wersji Home&Business. W przypadku większego przedsiębiorstwa lub specyficznych potrzeb  danej działalności (duża ilość obsługiwanych danych, intensywne inhous’owe działania marketingowe) lepszym wyborem będzie wersja Professional. Jeśli natomiast praca firmy w dużej mierze opiera się na ścisłym współdziałaniu zespołu w czasie rzeczywistym odpowiedzią mogą być pakiety Office 365, oferujące dostęp z różnych lokalizacji i dające miejsce do przechowywania danych
w chmurze.

Firmowe urządzenie nie jest kompletne bez oprogramowania. Aby wybrać odpowiedni dla firmy pakiet Office skontaktuj się z nami. Doradzimy, jak korzystnie kupić sprzęt oraz oryginalne oprogramowanie Microsoft  dla Twojej firmy.

Microsoft Office dla firm - pakiety | geotechnology.pl

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl