Oprogramowanie dedykowane – czym jest i jakie ma korzyści?

Oprogramowanie dedykowane – definicja.

Tworzenie oprogramowania dedykowanego to proces projektowania, tworzenia, wdrażania i utrzymywania oprogramowania dla grupy użytkowników lub organizacji. Tworzenie oprogramowania na zamówienie ma na celu wąsko zdefiniowany zestaw wymagań w przeciwieństwie do gotowego, które ma szeroki zestaw wymagań, umożliwiając jego równie szeroką dystrybucję.

 

Tworzenie dedykowanego oprogramowania – na czym polega?

Tworzenie dedykowanego oprogramowania może być wykonywane przez wewnętrzne zespoły programistów lub zlecane firmie zewnętrznej takiej jak Geotechnology IT Group. Jego tworzenie, tak samo jak w przypadku oprogramowania innego rodzaju, wymaga przejścia przez etap zbierania wymagań, konstruowania kodu, testowania i wdrażania. Stosuje się także te same metodologie, jak Agile, DevOps lub Rapid Application Development. Tu także można wykorzystać platformy low-code jak Microsoft 365.

Właśnie tą technologię wykorzystujemy w Geotechnology do tworzenia dedykowanego oprogramowania. Dzięki niemu możemy spełnić unikalne wymagania naszych klientów po kosztach konkurencyjnych w stosunku do zakupu, konserwacji i modyfikacji oprogramowania komercyjnego.

 

Oprogramowanie i aplikacje dedykowane – rozwiązanie dla firm.

Decydując się na oprogramowanie dedykowane dla firm, należy zadbać o wzorową współpracę uczestników projektu z wykonawcą. Analitycy wykonawcy będą komunikować się z nimi i współpracować nad finalną wersją aplikacji.

Jednym z kluczowych rezultatów działań jest jasna, wspólna wizja tego, co oprogramowanie ma robić — a czego nie. Zgodnie z ustaleniami IBM „skuteczne określanie wymagań i zarządzanie nimi to działanie, które może przynieść wysoki, szybki zwrot z inwestycji”.

Geotechnology wykorzystując platformę Microsoft 365 może wykorzystywać mechanizmy automatyzacji, które dodatkowo poprawiają dedykowane aplikacje dla firm, głównie w zakresie komfortu pracy.

Outsourcing budowania aplikacji — i wykorzystanie automatyzacji — umożliwia organizacjom IT poprawę wydajności oprogramowania jednocześnie pozwalając na skupieniu się na podstawowych zadaniach biznesowych.

 

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów lub jesteś zainteresowany stworzeniem oprogramowania dedykowanego dla Twoich potrzeb, zapraszamy do kontaktu >>

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl