Notebook klasy biznes – Dell Latitude 9510 2 in 1

Początek roku 2020 zasypał nas wręcz technologicznymi nowościami. Konkurencja rośnie, walczące o klienta korporacje czują – niezwykle motywujące – wzajemne oddziaływanie. Tak właśnie działa rynek, nie ma się w zasadzie co dziwić. Firmom nie pozostaje nic innego jak tworzyć nowe, innowacyjne, przyciągające odbiorców produkty. Jedną z korporacji, która przedstawiła wraz z końcem drugiej dekady ciekawe propozycje rozwiązań klienckich, był – a któżby inny – sam Dell. W ich i tak już solidnie rozbudowanym portfolio pojawiły się odświeżone modele XPS 13, a także (niesłychanie zachwalana przez nich samych) seria notebooków premium – Latitude 9000. Postanowiliśmy przyjrzeć się nieco ich najnowszym produktom. W dzisiejszym artykule weźmiemy na tapet model 2-in-1: Latitude 9510. Czy rzeczywiście jest tak dobry jak o nim piszą i mówią?

 

Kiedy inteligencja idzie w parze z elegancją

Czym wyróżnia się Dell Latitude 9510 wśród innych modeli laptopów klasy biznes? Zdecydowanie szeroko rozumianymi gabarytami. Notebook nowej serii jest jednym z mniejszych, bardziej smukłych – co za tym idzie – również najlżejszych na rynku. Masa najświeższego w portfolio Latituda nie przekracza bowiem 1,5 kg. Przy piętnastocalowej przekątnej ekranu InfinityEdge to naprawdę bardzo dobry wynik. Co też istotne z punktu widzenia pracy, i co też odnosi się do samego wyświetlacza, to wykonany został on ze szkła Corning® Gorilla® Glass DX. Dzięki jego wykorzystaniu, każdy użytkownik będzie mógł swobodnie korzystać z urządzenia praktycznie w każdym miejscu – tworzywo w idealny sposób zminimalizuje, tak przecież niemile widziane, odbicia światła. Wykorzystane szkło w znacznym stopniu wpłynęło również na odporność ekranu. Pęknięcia oraz zarysowania nie będą już tak częste. Obudowa nowego produktu Dell wykonana została z obrabianego aluminium. Dzięki szlifowanym krawędziom oraz szczotkowanemu wykończeniu laptop prezentuje się bardzo elegancko. Niczego innego się w zasadzie nie spodziewaliśmy, to przecież rozwiązanie klasy premium. Warto na koniec nadmienić, iż kreując nowe urządzenie, firma Dell zadbała o pojedynczego użytkownika oraz – co w obecnych czasach niezwykle ważne – środowisko naturalne. Pojawiające się w konstrukcji elementy malowane pokryte zostały lakierem o niskiej zawartości lotnych związków. Przekłada się to bezpośrednio na stosunkowo zdrowsze środowisko pracy. Co więcej, niektóre z wykorzystanych materiałów mogą być poddane recyklingowi.

 

Dell Latitude 9510 2 in 1

 

Seria 9000 wprost serią biznesowych możliwości

Laptopy biznesowe to produkt dość osobliwy. Co jest tego przyczyną? Zdecydowanie specyficzna, bo bezkompromisowa oraz nieprzejednana, grupa odbiorców. Od notebooków klasy biznes wymaga się wiele: od wydajnego (szybkiego i płynnego) działania, przez długą żywotność baterii, lekkość, mobilność, na nienagannym, modnym wyglądzie kończąc. Lista wydaje się dość długa. Jednak co ważne w tym momencie, a także w kontekście całego artykułu, to fakt, że Dell Latitude 9510 2-in-1 spełnia, odpowiada na wszystkie te potrzeby. Widać, że firma stanęła na wysokości zadania i wyszła naprzeciw rzeszy swoich klientów. Laptop Latitude 9510 to kwintesencja wydajności. Notebook doposażony został bowiem (w najlepszej możliwej konfiguracji) w procesor Intel® Core™ i7-10810U dziesiątej generacji. Co więcej, urządzenie to wydaje się bezkonkurencyjne jeśli chodzi o czas pracy – jest zawsze gotowe do działania. To wszystko oczywiście za sprawą baterii o długiej żywotności, a także funkcji szybkiego ładowania. „Możesz zajmować się pracą, nie myśląc o zasilaczach ani przenośnych ładowarkach” – to podkreśla sam producent.

 

Dell Latitude 9510 2 in 1

 

Artificial Intelligence, czyli zwiększamy wydajność pracy

Dell Latitude 9510, dzięki wbudowanej platformie opartej na sztucznej inteligencji – Dell Optimizer, niezwykle szybko uczy się, a następnie dostosowuje do działań konkretnego użytkownika. Umożliwia to w pełni zoptymalizowaną, sprawną oraz jeszcze bardziej wydajną pracę. Sam producent o „Opimizerze” wypowiada się jako o „Aplikacji zaprojektowanej w celu poprawy osiągów najczęściej wykorzystywanych podczas pracy programów, zoptymalizowania wytrzymałości baterii, a także wspierającej system audio podczas wideokonferencji.”. Twój komputer pozna Twoje zachowania i przyzwyczajenia oraz – co też w zasadzie najważniejsze – dostosuje się do nich dzięki czterem funkcjonalnościom: ExpressResponse, ExpressSign-in, Express Charge oraz Intelligent Audio. Funkcja ExpressResponse odpowiada za przyspieszenie uruchamiania najczęściej używanych aplikacji. Co też więcej, dzięki technologii Intel® Adaptix™ ustawienia te aktualizowane są na bieżąco, komputer będzie się więc zmieniał razem z użytkującą go osobą. ExpressSign-in pozwoli na nadzwyczaj szybkie rozpoczęcie pracy. Czytnik opracowany na technologii Intel® Context Sensing wykrywa obecność użytkownika, a następnie aktywuje system oraz loguje go dzięki funkcji Windows Hello. Co więcej, czujnik automatycznie blokuje system w czasie nieobecności osoby użytkującej. To naprawdę bardzo dobre zabezpieczenie miejsca pracy. Rozwiązanie ExpressCharge odpowiada w Latitudzie 9510 za poprawę wydajności baterii – system zoptymalizuje jej zużycie, a także dostosuje wzorce ładowania. Kompatybilny ExpressCharge Boost zagwarantuje nieporównywanie szybkie ładowanie baterii (do 35% w 20 minut, do 80% w niespełna godzinę) oraz zapewni możliwość oszczędzania energii w chwilach, gdy nie masz dostępu źródła prądu. Kończąc, ostatnia z funkcji – Intelligent Audio ograniczy odgłosy z zewnątrz, a także zminimalizuje występujący bardzo często podczas codziennych wideokonferencji „efekt echa”.

 

Dell Latitude 9510 2 in 1

 

Jak podsumujemy jeden z nowszych produktów znajdujących się w portfolio Dell? Laptop Latitude 9510 2-w-1 to mobilny, niezwykle wydajny oraz doskonale wykonany sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu. Jesteśmy przekonani, że większości klientów biznesowych (choć też oczywiście nie tylko) przypadnie on do gustu. Odpowiadając na pytanie zadane w pierwszym akapicie: „Czy rzeczywiście jest tak dobry jak o nim piszą i mówią?”. Praktyka pokazuje, że tak.

 

Potrzebujesz wsparcia? Może dodatkowych informacji? Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Wspólnie dobierzemy sprzęt spełniający Twoje oczekiwania.

 

 

Źródła:

https://www.dell.com/en-us/work/shop/cty/pdp/spd/latitude-15-9510-2-in-1-laptop

https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-15-9510-2-in-1-laptop/pd

https://www.delltechnologies.com/pl-pl/work-at-full-speed/optimizer.htm#scroll=off

 

 

 

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl