Komputery all in one dla biznesu – super wydajność ukryta w monitorze

Sprawne przedsiębiorstwo to nie tylko zespół świetnych specjalistów, którzy swoim doświadczeniem są w stanie budować wspólnie biznes. Sprawne przedsiębiorstwo to przede wszystkim sprawny sprzęt komputerowy. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie pracy w przedsiębiorstwie na sprzęcie komputerowym, który nie nadąża za tempem rozwoju specjalistów. Każdy wie, że brak sprawnego sprzętu komputerowego to realne straty w rozwoju przedsiębiorstwa.

Codzienność XXI wieku sprawiła, że technologia, którą wykorzystujemy na co dzień zmienia się praktycznie codziennie. Aplikacje biznesowe, pakiety biurowe, zaawansowane programy do obróbki grafiki, czy środowiska do modelowania procesów biznesowych – to tylko niektóre z rozwiązań, z których korzystamy na co dzień.

Komputery all in one dla biznesu - Getechnology

Może się pojawić w tym miejscu pytanie, jak sprawić aby połączyć super wydajność komputera, z prostą i intuicyjną jego obsługą? Myślę, że odpowiedzią na to pytanie może być komputer all in one, czy inaczej mówiąc AIO. Skrót być może jest tajemniczy, tak samo jak nazwa całej grupy „all in one” jednak nic bardziej mylnego. All in one znaczy dokładnie to co znaczy, czyli w jednym urządzeniu  – w monitorze – mamy ukryty cały komputer, a dodatkowo dzięki dotykowemu ekranowi możemy wygodnie pracować.

Praktycznie wszyscy wiodący producenci sprzętu komputerowego posiadają w swojej ofercie komputery AIO. Co więcej, te linie bardzo szybko się rozwijają. Producenci komputerów biznesowych: Lenovo, HP, Dell czy Apple mają w swojej ofercie komputery all in one, nie tylko w wersji podstawowej, ale również i takiej która zaspokoi najbardziej wymagających użytkowników.

Żeby dokładniej wyobrazić sobie możliwości, które dają nam komputery AIO, spróbujmy opisać je na przykładzie komputera biznesowego Lenovo All In One 520-24 ICB.

 

Komputery all in one dla biznesu - Geotechnlogy

Design, moc i szybkość

Wydajny 24-calowy komputer stacjonarny IdeaCentre AIO 520 ma elegancki wygląd, który pasuje do wystroju każdego biura, a dzięki niezwykłej wydajności radzi sobie sprawnie z każdym zadaniem — od tworzenia budżetu w arkuszu kalkulacyjnym po zaawansowane projekty .

IdeaCentre AIO 520 działa z procesorem do Intel® Core™ 7. generacji, który wyznacza nowy standard wydajności komputerów. Dodaliśmy do niego przełomową pamięć Intel® Optane™ — inteligentny akcelerator przeznaczony specjalnie dla nowego komputera z procesorem Intel Core 7. generacji. Technologia Intel Optane zapewnia niezrównaną szybkość reakcji systemów z pojemnymi dyskami, dzięki czemu pracuje się z nimi szybciej, płynniej i łatwiej.

Płynna edycja i wyświetlanie wideo

Korzystanie z komputera IdeaCentre AIO 520 to prawdziwa przyjemność. Jeśli chcemy z kolei oglądać płynne animacje na ekranie komputera, to karta graficzna AMD Radeon™ 530 zapewnia lepsze wrażenia niż wbudowana grafika — działa szybciej podczas transmisji strumieniowej wideo, a także przyspiesza działanie aplikacji do edycji zdjęć i wideo.

Krystaliczna rozdzielczość na 24-calowym ekranie

Masz ochotę przypomnieć sobie wrażenia z wyjazdu snowboardowego? Na niemal pozbawionym obramowania ekranie o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) zobaczysz każdy płatek śniegu odbijający się od deski. Na monitorze z 10-punktową obsługą dotykową można jeszcze łatwiej przewijać i zatrzymywać nagrania oraz powiększać najlepsze fragmenty.

Nowoczesne wzornictwo

Komputer biznesowy IdeaCentre AIO 520 ma niemal niewidoczne obramowanie, stalową podstawkę i płaski monitor. Elegancki i nowoczesny wygląd doskonale wzbogaci wystrój miejsca do pracy, a do wyboru są dwa kolory: srebrny i czarny.

 

Nowe standardy szybkości transmisji danych

Komputer AIO IdeaCentre 520 posiada złącze USB 3.0,  dzięki któremu możliwa jest transmisja danych z szybkością aż 5 Gb/s.

Wirtualna asystentka

Cortana to osobista cyfrowa asystentka, która wykona część obowiązków za Ciebie, odpowie na pytania, ustawi przypomnienia, otworzy potrzebne aplikacje, a nawet odczyta terminy z kalendarza. Wystarczy wypowiedzieć lub wpisać prośbę na pasku wyszukiwania. To pierwszy komputer AIO z mikrofonem dalekiego zasięgu umożliwia wydawanie poleceń głosowych Cortanie w odległości do 5 metrów.

Windows Hello rozpozna Cię po twarzy

Ten komputer stacjonarny all in one wyróżnia się kamerą na podczerwień, dzięki której funkcja Windows Hello może Cię zalogować na komputerze w mniej niż dwie sekundy, skanując twarz. Kiedy odejdziesz od biurka, Windows Hello wykryje Twoją nieobecność i automatycznie zablokuje komputer.

Kamera internetowa widzi Cię tylko wtedy, kiedy chcesz

Komputer biznesowy IdeaCentre AIO 520 uwolni Cię od stresu — ma wbudowaną kamerę wysuwaną z górnej obudowy monitora. Kiedy jest potrzebna, możesz ją nacisnąć i wysunąć. Jeżeli chcemy mieć zagwarantowaną prywatność możemy ją schować do środka wtedy kiedy nie jest nam potrzebna.

 

Każdy z komputerów All In One możemy dowolnie konfigurować, według naszych życzeń. Jeżeli chcemy mieć lepszą grafikę zmieniamy kartę graficzną. Jeśli chcemy mieć więcej pamięci dokładamy ja do komputera. Jeśli chcemy super wydajną wersję, ale nie znamy się na jej konfigurowaniu możemy wybrać gotowe konfiguracje przygotowane przez producentów.

Jak widać na powyższym przykładzie producenci proponują nam rozmaite możliwości aby usprawnić nam pracę w przedsiębiorstwie. Pamiętajmy, że jeśli nie możemy poradzić sobie w doborze komputera all in one zawsze warto poradzić się specjalistów, którzy chętnie pomogą.

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl