DellEMC Avamar- backup z globalną deduplikacją

Wraz z rosnącą ilością danych w dzisiejszych podstawowych systemach pamięci masowych, coraz trudniejsze staje się tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie, gdy jest to potrzebne w odpowiednim czasie.

Oprócz wzrostu ilości danych, kolejnym wyzwaniem jest to, że dane nie są już zbierane w jednym miejscu. Dane znajdują się w wielu witrynach, a ich kopie zapasowe i zarządzanie nimi muszą być wykonywane w wydajny sposób. DellEMC Avamar pomaga rozwiązać te problemy, zapewniając globalną deduplikację po stronie klienta, przechowywanie kopii zapasowych na dysku, centralizację administracji kopii zapasowych i replikację kopii zapasowych danych między lokacjami.

DellEMC Avamar

DellEMC Avamar

DellEMC Avamar

– opracowano z myślą o rozwiązaniu problemów występujących w tradycyjnych systemach obsługi kopii zapasowych. Wyposażony w zintegrowaną technologię deduplikacji o zmiennej długości, Avamar umożliwia szybkie, codzienne pełne tworzenie kopii zapasowych w środowiskach wirtualnych, zdalnych biurach, aplikacjach korporacyjnych, serwerach NAS (Network Attached Storage) i komputerach stacjonarnych / laptopach. Avamar znacznie zmniejsza ruch sieciowy, wysyłając unikalne bloki, skompresowane i zaszyfrowane w sieciach lokalnych (LAN) lub rozległych (WAN). Bloki, które zostały wcześniej zapisane, nigdy nie są ponownie tworzone.

Oznacza to ogromne oszczędności w zakresie przepustowości dla kopii zapasowych, dużo mniej miejsca na dysku potrzebnego na zapleczu i, co najważniejsze, bardzo szybkie tworzenie kopii zapasowych – często aż dziesięć razy szybciej.  Kopie zapasowe Avamar można szybko odzyskać w zaledwie jednym kroku, eliminując konieczność przywracania pełnych i kolejnych przyrostowych kopii zapasowych w celu osiągnięcia pożądanego punktu odzyskiwania. Dane kopii zapasowej można również zaszyfrować w sklepie danych Avamar dla zwiększenia bezpieczeństwa[1].

DellEMC Avamar zapewnia elastyczne opcje wdrażania dla szybkich, codziennych pełnych kopii zapasowych i jest częścią rodziny Data Protection Suite Family.

 • Odzyskiwanie po awarii w chmurze
 • Zwirtualizowane i fizyczne środowiska
 • Aplikacje enterprise
 • Systemy NAS
 • Zdalne biura
 • Komputery stacjonarne / laptopy

Avamar zapewnia ścisłą integrację z systemami DellEMC Data Domain i wykorzystuje podejście wielostrumieniowe dzięki oprogramowaniu DellEMC Data Domain Boost  – co zapewnia szybsze i bardziej wydajne tworzenie kopii zapasowych.

 • Zmniejszenie wykorzystania przepustowości sieci nawet o 99%
 • Zmniejszenie pojemności zapasowej do 30 razy
 • Zmniejszenie czasów tworzenia kopii zapasowych nawet o 50%

Zarządzanie jest proste dzięki scentralizowanemu zarządzaniu przez przeglądarkę internetową i dostępowi do pulpitu, dzięki czemu możesz chronić setki biur na całym świecie za pomocą jednej konsoli.

Cloud Data Protection Usługa Cloud Cloud (DD CDR) umożliwia przedsiębiorstwom kopiowanie kopii zapasowych maszyn wirtualnych z Data Domain i środowisk Avamar do chmury publicznej (AWS) oraz kierowanie testowaniem DR w celu przygotowania się na potencjalne scenariusze katastrofy, przełączanie awaryjne na chmurę w przypadku awarii. Dodatkowe korzyści z usługi Data Domain Cloud DR obejmują minimalny rozmiar chmury oraz zaplanowane odzyskiwanie i przywracanie obciążenia.

Nigdy nie tworzy kopii zapasowych tych samych danych dwukrotnie.

DellEMC Avamar dzieli dane kopii zapasowej na segmenty pod-pliku o zmiennej długości, kompresuje i stosuje unikatowy identyfikator hash do każdego segmentu podczas procesu tworzenia kopii zapasowej. Avamar następnie ustala, czy segment został wcześniej zarchiwizowany i tworzy tylko kopie unikatowych segmentów. Avamar nigdy nie tworzy kopii zapasowych tych samych danych dwa razy.

Wysoce wydajna deduplikacja danych

DellEMC Avamar

Avamar stosuje najbardziej wydajną deduplikację po stronie klienta na rynku. Deduplikacja z opcją Variablelength znacznie skraca czas tworzenia kopii zapasowych, przechowując tylko unikalne segmenty, zachowując codzienne pełne kopie zapasowe do natychmiastowego, jednostopniowego odtwarzania obrazu. Deduplikacja znacznie zmniejsza ilość wysyłanych i przechowywanych danych – eliminując wąskie gardła i zmniejszają koszty przechowywania danych.

DellEMC Avamar Data Store łączy w sobie sprzęt z certyfikatem DellEMC oraz oprogramowanie do backupu i odzyskiwania kopii zapasowych Avamar w całkowicie zintegrowanym, skalowalnym, wstępnie pakietowanym rozwiązaniu. Ponadto eliminuje pojedyncze punkty awarii, wykorzystując opatentowaną, nadmiarową macierz niezależnych technologii węzłów (RAIN), aby zapewnić wysoką dostępność w węzłach w magazynie danych Avamar. System i integralność danych są sprawdzane codziennie, aby zapewnić możliwość odzyskania danych.

Zoptymalizowana ochrona wirtualnej infrastruktury

Avamar jest zoptymalizowany pod kątem środowisk zwirtualizowanych, obsługując kopie zapasowe klientów i obrazów na VMware vSphere i Microsoft Hyper-V. Avamar Virtual Edition (AVE) dostarcza programowe urządzenie do ochrony danych, idealne do środowisk wirtualnych.

Wysoce wydajne tworzenie kopii zapasowych NAS i systemów plików o wysokiej gęstości

Avamar zapewnia szybkie, niezawodne tworzenie i odzyskiwanie systemu NAS za pośrednictwem węzła Avamar NDMP Accelerator. Przy takim podejściu kopia zapasowa poziomu 0 jest wykonywana tylko raz, podczas początkowej pełnej kopii zapasowej. Kolejne dzienne pełne kopie zapasowe są uzyskiwane poprzez żądanie tylko przyrostowych zrzutów poziomu 1 i budowanie ich w codzienny pełny widok kopii zapasowej. Znacznie skraca to czas tworzenia kopii zapasowych i wpływa na zasoby NAS, a także umożliwia łatwiejsze i szybsze odtwarzanie. Avamar eliminuje “wąskie gardła” tworzenia kopii zapasowych i zapewnia swobodę konsolidacji pamięci masowej i optymalizacji systemów NAS – bez ograniczania liczby i rozmiarów plików lub wolumenów.

Szybka kopia zapasowa Desktop / Laptop

Avamar zapewnia wydajną ochronę danych dla komputerów stacjonarnych i laptopów, zapewniając deduplikację danych, tworzenie kopii zapasowych otwartych plików i ograniczanie mocy obliczeniowej procesora. Avamar wykorzystuje istniejące łącza sieciowe, a ponieważ działa w tle, nie jest uciążliwy dla użytkowników końcowych. Dane są automatycznie zapisywane w kopii zapasowej, gdy użytkownik jest podłączony do sieci podczas normalnych okien tworzenia kopii zapasowych. Avamar umożliwia samoobsługowe tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie. Użytkownicy końcowi mogą zainicjować tworzenie kopii zapasowych na żądanie i szybko odzyskać swoje dane w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą intuicyjnego interfejsu i zintegrowanej wyszukiwarki. Odzyskiwanie jest zawsze tylko jednoetapowe.

Scentralizowane zarządzanie i Contol

Multisystem Management umożliwia scentralizowane zarządzanie setkami serwerów Avamar z poziomu jednej konsoli. Backup and Recovery Manager zapewnia kontrolę i monitorowanie systemów Avamar, NetWorker i Data Domain na tablecie. Nie wymaga licencji i jest instalowany przez dowolnego użytkownika korzystającego z rodziny Data Protection Suite. Elastyczne opcje wdrażania Avamar zapewnia elastyczność wdrażania rozwiązań w zależności od konkretnego przypadku użycia i wymagań dotyczących odzyskiwania.

Wdrożenie wyłącznie oprogramowania DellEMC Avamar Virtual Edition (AVE) to pierwsze w branży urządzenie do wirtualizacji służące do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych – składające się z zainstalowanego przez klienta oprogramowania Avamar wdrożonego jako urządzenie wirtualne. AVE umożliwia wdrożenie pełnego serwera Avamar na istniejącym serwerze VMware ESX lub Microsoft Hyper-V. AVE może skalować do 16 TB po skonfigurowaniu z Data Domain Virtual Edition jako systemem pamięci masowej. Ponieważ wszystkie aspekty procesu tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania są hermetyzowane i zwirtualizowane, kontrola i zarządzanie są usprawnione, co zmniejsza wymagania dla personelu IT.

Avamar jest dostępny jako samodzielny lub jako składnik pakietu DellEMC Data Protection Suite, który oferuje kompletny pakiet opcji oprogramowania do ochrony danych. Aby dowiedzieć się więcej o DellEMC Avamar skontaktuj się z nami przez poniższy formularz.

Copyright © 2016 Dell Inc. or its subsidiaries. All Rights Reserved. Dell, EMC, and other trademarks  are trademarks of Dell Inc. or itssubsidiaries. Other trademarks may be the property of their respective owners. Published in the USA 10/17Data Sheet, H2568.7
Dell EMC believes the information in this document is accurate as of its publication date. The information is subject to change without notice

 

[1] https://www.emc.com/data-protection/avamar.html

 

 • Szukasz dodatkowych informacji?

  Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl