Data Domain rewolucjonizuje dziedziny tworzenia kopii zapasowych

Ważnym elementem infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwach jest sprawny system backupu. Nie wszystkie firmy przywiązują do tego obszaru należytą uwagę i staranność.  Trzeba pamiętać, że odpowiedni system backapu nie daje jedynie możliwości tworzenia kopii zapasowych, ale również udostępnia funkcjonalność sprawnego przywracania systemów po awarii. Jednym z czołowych producentów systemów backapowych jest DellEMC, który oferuje linię produktów Data Domain.

Systemy archiwizacji backapu danych DellEMC Data Domain

Systemy archiwizacji backapu danych DellEMC Data Domain.

DellEMC Data Domain to systemy pamięci masowej, które zrewolucjonizowały sektor tworzenia kopii zapasowych, archiwizowania i odzyskiwania sprawności po awarii. Oprogramowanie Data Domain można wykorzystywać zarówno na potrzeby małych, zdalnych lokalizacji, jak i wysoce skalowalnych systemów zabezpieczania kopii zapasowych i danych archiwalnych w centrach danych dużych korporacji.

Obecnie firma DellEMC rozszerza swoje nowoczesne portfolio pamięci masowych o rozwiązanie DellEMC Data Domain DD3300, nową platformę opracowaną specjalnie w celu zapewnienia ochrony danych na poziomie przedsiębiorstwa małym i średnim przedsiębiorstwom oraz zdalnym / oddziałowym środowiskom pracy dużych przedsiębiorstw.

Dlaczego Data Domain DD3300 i dlaczego teraz?

Organizacje stają dziś w obliczu wielu wyzwań i sprzecznych priorytetów, w tym wzrostu liczby danych, obsługi coraz większej liczby aplikacji, coraz bardziej rygorystycznego środowiska regulacyjnego i zgodności oraz ciągłego zmniejszania budżetów. Dla organizacji każdej wielkości, od małej do dużej, najważniejszy jest sukces biznesowy, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, że ich dane są chronione i że mogą łatwo wykorzystać chmurę dla elastyczności i ekonomiczności.

DD3300 oferuje wszechstronne funkcje ochrony danych DellEMC, w tym wbudowane szyfrowanie i funkcję DD Boost, która zapewnia szybsze tworzenie kopii zapasowych i mniejsze zużycie sieci. DD3300 zapewnia także zasięg dla szerokiego ekosystemu aplikacji, od przedsiębiorstw po aplikacje domowe. Urządzenie 2U, które umożliwia rozpoczęcie pracy od niewielkich rozmiarów i zwiększa pojemność w miarę wzrostu zapotrzebowania, a przy średniej redukcji danych w zakresie 10-55x, DD3300 zapewnia imponujący zwrot z inwestycji, a także znaczne oszczędności, zwiększając skalowalność i znaczącą zmniejszenie wykorzystania przepustowości sieci WAN w przypadku kopii zapasowych i odzyskiwania.

Data Domain DD3300Modernizacja ochrony danych dzięki prostemu rozszerzeniu do chmury

Aby umożliwić mniejszym środowiskom IT po prostu rozszerzyć się na chmurę w celu długoterminowej retencji, DD3300 obsługuje warstwę chmurową Data Domain. Dzięki DD3300 organizacje mogą natywnie deduplikować dane do chmury w celu długoterminowej retencji bez potrzeby stosowania osobnej bramki chmury lub urządzenia wirtualnego. Ta nowa kompaktowa Data Domain zapewnia opłacalną długoterminową retencję w szerokim ekosystemie chmury, w tym w pamięci EMC Elastic Cloud Storage (ECS) i głównych chmurach publicznych.

DD3300 obsługuje również usługę przywracania danych po awarii w usłudze Data Domain Cloud. W połączeniu z oprogramowaniem Dell EMC Data Protection Software, usługa Data Domain Cloud Disaster Recovery umożliwia kopiowanie obrazów maszyn wirtualnych na Data Domain DD3300 do przechowywania obiektów w chmurze publicznej w celu uzyskania nowoczesnego i ekonomicznego rozwiązania do odzyskiwania po awarii, wykorzystującego chmurę.

Data Domain DD3300 Skalowalność dla wielu lokalizacji

Dzięki możliwości skalowalności z wieloma lokalizacjami oraz wbudowanym funkcjom Data Domain Replicator, DD3300 zapewnia szybką, wydajną sieć i szyfrowaną replikację ze zdalnych biur do centralnego centrum danych. Przesyła on tylko zduplikowane dane w całej sieci, eliminując do 98% wymaganej przepustowości. Dzięki kompaktowej konstrukcji DD3300 jest idealny do scenariuszy z wieloma lokalizacjami ze zdalnymi i / lub oddziałowymi środowiskami informatycznymi, które zawierają dane oddzielne od centralnego środowiska IT[1].

Aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji i jak najlepiej wykorzystać zaawansowaną deduplikację DellEMC, Data Domain DD3300 można sparować z naszym nowoczesnym oprogramowaniem Data Protection. Dzięki oprogramowaniu DD3300 i DellEMC Data Protection klienci mogą zwiększyć pojemność logiczną i możliwości chmury, korzystać z intuicyjnego interfejsu przyjaznego dla użytkownika w celu uproszczenia zarządzania i korzystać z zaawansowanych funkcji automatyzacji i integracji VMware.

Co daje deduplikacja – Data Domain Boost

Data Domain Boost jest opcjonalnym rozwiązaniem obsługiwanym w całej gamie systemów Data Domain, które umożliwia przeniesienie części procesu deduplikacji poza system Data Domain na serwer kopii zapasowych lub serwer aplikacji, co pozwala na wykonywanie deduplikacji po stronie klienta. Deduplikacja redukuje wolumen pamięci masowej wymaganej do przechowywania i zabezpieczenia danych. Przyspiesza proces tworzenia kopii zapasowych nawet o 50% i pozwala na bardziej wydajne wykorzystanie zasobów, m.in. przez zmniejszenie obciążenia serwera o 20 do 40% oraz przez zmniejszenie obciążenia sieci o 80 do 99%.

W efekcie zapis na dysku staje się opłacalną alternatywą w porównaniu do użycia taśm jako nośnika kopii zapasowych lub danych archiwalnych. Funkcjonalność jest szeroko implementowana w systemach kopii zapasowych, dzięki temu Data Domain może wydajnie współpracować z takimi systemami jak  Avamar, Networker, BackupExec, NetBackup, Veeam, HP Storage Protector.

Dane na dysku są dostępne w Internecie oraz w centrali i mogą być magazynowane przez dłuższy okres, a ich odtwarzanie. Zapisywanie na dysku wyłącznie wyselekcjonowanych danych oznacza również, że można je ekonomicznie replikować przez istniejące sieci do odległych ośrodków w celu zapewnienia bezpiecznego odzyskiwania sprawności po awarii bez użycia taśm. Reasumując deduplikacja danych odbywa się już na poziomie systemu backup co znacząco wpływa na zmniejszenie ruchu sieciowego pomiędzy modułem a aplikacją backup.

Data Domain DD3300Pełne portfolio rozwiązań DellEMC Data Domain

Niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczenie danych małych i średnich firm, czy działu firmy z listy Fortune 100, DellEMC Data Domain DD3300 zapewnia niezawodną ochronę. DellEMC Data Domain 3300 jest ogólnie dostępny za pośrednictwem DellEMC i partnerów handlowych. Aby dowiedzieć się więcej o DellEMC Data Domain DD3300, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza[1].

 

 

[1] Based on Dell EMC internal analysis, July 2017

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl