Auto ID + geolokalizacja – nowe możliwości rozwiązań Auto ID

Rozwiązanie i technologia, jakim jest auto ID przenika do wielu obszarów naszego życia. Trudno jest określić, w którym dokładnie momencie stały się silnym wyróżnikiem dobrze funkcjonującej gospodarki. Supermarkety, sklepy wielkopowierzchniowe, magazyny czy też duże firmy kurierskie każdego dnia wykorzystują geolokalizację i kody kreskowe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Są one nieocenioną pomocą usprawniającą zarządzanie produktami znajdującymi się w magazynie czy sklepie wielkopowierzchniowym. Jakie możliwości niesie ze sobą auto ID i geolokalizacja?

Auto ID + geolokalizacja – nowe możliwości rozwiązań Auto ID

Auto ID, czyli automatyczna identyfikacja obiektów

W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój technologii komunikacji bezprzewodowej oraz wzrost liczby urządzeń przenośnych umożliwiających komunikację w takiej formie. Dzisiejsza gospodarka posługuje się kodami kreskowymi w wielu dziedzinach, m.in. w logistyce, przemyśle, handlu, farmacji czy też służbie zdrowia. Auto ID szczególne miejsce zajmuje w obszarach spedycji, transportu czy produkcji. Dokładna i kompletna informacja na każdym z etapów łańcucha dostaw pozwoli na zadowalającą obsługę klientów firmy i uniknięcie sytuacji, w której pojawi się brak zapasów pożądanego produktu. Auto ID umożliwia także kontrolę ilości towaru znajdującego się w magazynie i tym samym niedopuszczenie do momentu, w którym zabraknie miejsca na przechowanie zamówionych towarów.

Duże magazyny czy też sklepy wielkopowierzchniowe potrzebują rozwiązań, które umożliwią pracownikom identyfikację i lokalizację obiektów znajdujących się na ich terenie. Pracownicy magazynów i sieci handlowych każdego dnia przetwarzają informację o tym, w jakiej ilości dostępny jest dany produkt i gdzie dokładnie się znajduje. Sprawność pozyskania tego rodzaju informacji posiada bezpośredni wpływ na zyski i koszty przedsiębiorstwa – mówi XYZ, specjalista z firmy Geotechnology, zajmującej się technologią i rozwiązaniami informatycznymi.

Każda firma, która chce zoptymalizować pracę swojego magazynu powinna zadbać o wdrożenie narzędzia do identyfikacji zasobów magazynowych i sklepowych oraz zlokalizowania ich położenia i określenia ilości, poprzez informatyczny system zarządzania.

Wysoki komfort poszukiwań dzięki geolokalizacji

Urządzenia auto ID zapewniają wydajną pracę magazynu za sprawą automatycznej identyfikacji obiektów. Dzięki nim pracownicy mogą posługiwać się skanerami kodów kreskowych i tym samym w łatwy i szybki sposób określić położenie poszukiwanego produktu. Co ważne, samo posiadanie urządzenia nie rozwiązuje wszystkich problemów. Kluczowa jest integracja. Magazynierom korzystającym z urządzenia do wpisywania numerów paczek można zaproponować rozszerzenie funkcjonalności poprzez przekazanie urządzenia i fragmentu aplikacji, które się wzajemnie zintegrują. By móc korzystać z nowoczesnej technologii nie jest konieczne wprowadzenie dużych zmian.

W Polsce rozwiązanie z kodami rabatowymi cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza ze względu na pojawiające się nowe możliwości. Przykładem jest lokalizacja kodów zdalnie, z zachowaniem dużej dokładności, co pozwala na szybkie znalezienie produktu czy paczki. Bliska i precyzyjna geolokalizacja to coś więcej, niż ustalenie położenia cukru czy soku w sklepie spożywczym, gdzie znajdziemy go kilka alejek dalej. Geolokalizacja cechuje się dużą precyzją i rozbudowanymi możliwościami, po które chętnie sięgają pracownicy magazynu i sklepów wielkopowierzchniowych.

Bluetooth Low Energy – gwarancja bezpieczeństwa komunikacji

W przypadku podjęcia decyzji o wdrożeniu rozwiązań auto ID konieczne jest zwrócenie uwagi na ochronę przesyłanych informacji i danych. Jest to niezbędne m.in. w przypadku korzystania z urządzeń bezprzewodowych. Nowe funkcje w standardzie BLE zwiększają bezpieczeństwo w porównaniu z dotychczasowymi wersjami BLE i zapewniają większą efektywność energetyczną. Wymiana pomiędzy komunikującymi się osobami jest możliwa za sprawą tajnego kodu IRK. Posiadanie przez urządzenie kodu IRK umożliwia wyszukiwanie urządzeń BLT, które znajdują się w pobliżu. Wówczas można doprowadzić do komunikacji z drugim urządzeniem BLE za pośrednictwem kanału advertising. Systemy komunikacji bezprzewodowej mają za zadanie ochronić całą komunikację przez niepożądanym i nieuprawnionym dostępem. Jednak, by tak się stało, muszą zawierać odpowiednie mechanizmy zapobiegające pasywnemu podsłuchiwaniu przez kolejne urządzenie.

By móc w pełni wykorzystywać potencjał, jaki stoi za auto ID oraz nowościami BLT warto pomyśleć o wsparciu profesjonalistów IT. Ich wiedza i doświadczenie pozwolą jeszcze bardziej usprawnić pracę firmy i ułatwić pracę osób odpowiedzialnych za zarządzanie magazynem czy sklepem wielkopowierzchniowym.

Dowiedz się więcej o urządzeniach Auto ID

  • Szukasz dodatkowych informacji?

    Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl