Procesory AMD EPYC™ 3 – podnieś efektywność swojej infrastruktury IT!

Układy Epyc po raz pierwszy pojawiły się w ofercie AMD w 2017 r. Dziś mamy już 3 generację produktów, którym zaufali m.in. najwięksi dostawcy usług w oparciu o chmurę publiczną. Procesory AMD EPYC 3!

ZMIANY, CZYLI CO NOWEGO W 3 GENERACJI?

Zmiany wokół ekosystemu centrów danych z rozwiązań lokalnych do chmury, z systemów pojedynczych na wirtualne, jak również z zamkniętych aplikacji na oprogramowanie typu open source spowodowały, że nadszedł czas na poszerzenie oferty produktowej do nich skierowanych. Czas na procesory EPYC ™ 3, które zostały zaprojektowanie tak, aby uzyskać jak największą wydajność oraz moc obliczeniową.
Procesory AMD EPYC™ 3. generacji oparte są na architekturze Zen 3, wykonane w litografii 7nm wykorzystują gniazdo SP3 i mogą mieścić w sobie nawet 64 rdzenie. Obsługują osiem kanałów DDR4 SDRAM i 128 szyn PCIe 4.0. Maksymalnie mogą mieścić aż 768 MB pamięci podręcznej L3. Przy projektowaniu procesorów nie zapomniano również o bezpieczeństwie, które w ostatnich czasach stało się kluczowym elementem w organizacjach biznesowych. Wysoki poziom ochrony został uzyskany poprzez w pełni zintegrowany procesor zabezpieczający, a technologia AMD Infinity Guard rozszerzyła funkcje zabezpieczeń (bezpieczna szyfrowana wirtualizacja, bezpieczne zagnieżdżone stronicowanie (SEV-SNP), bezpieczna szyfrowana wirtualizacja, pamięć szyfrowana (SEV-ES) poprawia bezpieczeństwo wirtualizacji), zapewniając nowy wymiar bezpieczeństwa danych, aby pomóc uchronić się przed atakami ze strony hakerów.
Wart podkreślenia jest także fakt, że AMD projektuje swoje technologie z myślą o zgodności z różnymi rodzajami oprogramowania i sprzętu. Dzięki konfiguracji, która bez problemu integruje się z dotychczasowymi infrastrukturami x86, nie trzeba obawiać się przechodzenia z produktów konkurencji. Procesory AMD EPYC™ obsługują niemalże wszystkie aplikacje x86, co gwarantuje bezproblemową migrację i eliminuje konieczność żmudnego szkolenia dotyczącego nowej lub nieznanej platformy. Dzięki takiemu podejściu procesory EPYC mogą zostać wdrożone w istniejących środowiskach centrów danych bez obaw o koszty i czas związany ze zmianą rozwiązania,  co daje im zdecydowana przewagę.

PROCESORY EPYC W LICZBACH:

 • 64, 32, 24, 16 i 8 rdzeni do wyboru
 • 128 linii PCIe® Gen 3 w pojedynczym procesorze  (największa przepustowość interfejsów komunikacyjnych (I/O)1)
 • 8 kanałów pamięci na procesor
 • Obsługa 2 TB pamięci RAM na procesor

 

DELL I AMD EPYC™ 3

Dell nie pozostał obojętny na innowacyjność AMD EPYC™ dlatego odświeżył ofertę swoich serwerów, wprowadzając nowe modele wyposażone w najnowsze procesory AMD, które Geotechnology posiada w swoim portfolio. Nasi specjaliści chętnie podzielą się wiedzą w jaki sposób i gdzie najlepiej sprawdzą się dane rozwiązania.

Poniżej prezentujemy 4 przykładowe modele, które mogą podnieść poziom Twojego biznesu!

 1.    Dell EMC PowerEdge R7525

  Dell EMC PowerEdge R7525 to dwuprocesorowy, wysoce skalowalny serwer 2U z przeznaczeniem do montażu w szafie serwerowej. Jego atuty to wysoka wydajność i elastyczna konfiguracja. Jest idealny do zastosowań wymagających dużej ilości danych i aplikacji, takich jak handel elektroniczny, hurtownie danych, bazy danych i wysokowydajne systemy obliczeniowe (HPC). Dla obciążeń związanych z uczeniem maszynowym i HPC, R7525 daje możliwość konfiguracji z procesorami graficznymi m.in. AMD MI100 Instinct i NVIDIA A100. PowerEdge R7525 posiada rozbudowaną kolekcję czujników, automatycznie śledzących aktywność termiczną i pomagających regulować temperaturę, zmniejszać hałas i zużycie energii przez serwer. Istotne jest, że architektura serwera Dell EMC PowerEdge R7525 jest odporna na zagrożenia cybernetyczne.

 2.    Dell EMC PowerEdge R6525

  Model PowerEdge R6525 – dwuprocesorowy serwer 1U zapewniający wydajność i innowacje w obsłudze obciążeń takich jak HPC, VDI i wirtualizacja. Dzięki niemu infrastruktura obliczeniowa skutecznie wspiera rozwój biznesów, w których kluczowe znaczenie ma szybkość transmisji danych. Zapewnia on również rozwiązania dla HPC Life Sciences, produkcji, AI, zapobiegania stratom w handlu detalicznym i vSAN. Szybkość pamięci do 3200 MT/s w znaczący sposób zmniejsza opóźnienia i zapewnia sprawną reakcję. Z kolei rozwiązania PowerEdge oraz OpenManage wspierają proces automatyzacji cyklu życia serwera, optymalizacji operacji i wydajnego skalowania.

 3.    Dell EMC PowerEdge R7515

  PowerEdge R7515, znacznie ułatwia wirtualizację aplikacji, zapewniając przy tym przełomową wydajność, innowacyjność i gęstość. Konstrukcja tego serwera z jednym gniazdem w obudowie 2U tworzy elastyczną platformę, która może obsługiwać tradycyjne i nowe aplikacje. Serwer R7515 posiada rozwiązania węzłów vSAN Ready, które zostały skonfigurowane, przetestowane i certyfikowane, eliminując problemy związane z uruchomieniem. Mieści on maksymalnie 4x GPU i 2x PCIe Gen4, co umożliwia ogrom zastosowań wymagających obsługi dużej ilości danych. Zastosowanie do jego produkcji nowoczesnych mechanizmów gwarantuje niezawodność, dostępność i serwisowanie (RAS) bez przestojów w pracy przy zmniejszonym nakładzie zaangażowania działu IT nawet o 72% dzięki zautomatyzowanym technologiom proaktywnym i predykcyjnym ProSupport Plus i SupportAssist.

 4.    Dell EMC PowerEdge R6515

  Dell PowerEdge R6515 to wydajny serwer jednoprocesorowy, który można skalować w celu dopasowania do wydajności niewykorzystywanych systemów. Dzięki ulepszonemu procesorowi AMD EPYC 3. generacji, maksymalnie 2 procesorom graficznym o pojedynczej szerokości i 2 TB pamięci 3200 MT/s, serwer R6515 jest idealny do wirtualizacji i HCI. Jego niewielki rozmiar sprawia, że ​​ma szeroki zakres zastosowań: od małych i zdalnych biur, po większe, skalowalne wdrożenia komputerowe. Model ten, za pomocą skryptów z wykorzystaniem interfejsu API iDRAC Restful ze zgodnością z Redfish ułatwia automatyzację zarządzania cyklem życia serwera. Uproszczenie i centralizacja zarządzania typu „jeden do wielu” jest z kolei możliwa dzięki konsoli OpenManage Enterprise. Bezpieczeństwo danych zapewnia  AMD Secure Memory Encryption (SME) i Secure Encrypted Virtualization (SEV).

 

MĄDRY WYBÓR – LEPSZE WYNIKI DLA FIRMY

Jak wszyscy wiemy obecnie dane mają niebywale ogromne znaczenie, a bezpieczeństwo i wydajność są kluczowym zagadnieniem. AMD EPYC™ 3 to  wybór z myślą o poprawie wyników firmy w chwili obecnej, ale także i w  przyszłości.

W ofercie procesorów AMD EPYC™ znajdziemy rozwiązanie niezależnie od tego czy potrzebujemy możliwości wirtualizacji, konteneryzacji, chmury hybrydowej czy infrastruktury definiowanej programowo do centrum danych.

Eksperci Geotechnology pomogą w wyborze i doradzą najlepsze rozwiązania dla Twoje firmy.
Zapraszamy do kontaktu.

 

Źródła:
https://www.mineit.pl/mine-blog/item/17-najnowsza-15-generacja-serwerow-dell-poznaj-ich-mozliwosci

https://www.purepc.pl/amd-epyc-3-generacji-z-czterema-wirtualnymi-watkami-na-rdzen

https://www.amd.com/pl/partner/3rd-gen-epyc-processors-business-performance-revolution

https://www.amd.com/pl/partner/amd-back-epyc-way

 • Szukasz dodatkowych informacji?

  Zapraszamy do konatktu telefonicznego lub za pomocą formularza kontaktowego.

Copyright © 2024 Geotechnology IT Group Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone

realizacja: estinet.pl
Menu

Geotechnology IT Group Sp. z o.o.

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

tel. 22 395 88 30
tel/fax 22 395 88 49
e-mail: biuro@geotechnology.pl